To wszystko stanowi poważny problem dla producentów mleka i duże zagrożenie dla środowiska. Salher od prawie 40 lat opracowuje oczyszczalnie ścieków dla każdego rodzaju przemysłu, dobierając najbardziej odpowiednie rozwiązanie do każdego konkretnego przypadku.
Oprócz opracowania rozwiązania projektowego, Salher zajmuje się także produkcją urządzeń, które zapewniają gwarantowaną jakość oraz spełnienie zakładanych wymagań.
W przemyśle mleczarskim ścieki powstają podczas procesu produkcyjnego, chociaż istnieją również inne źródła, takie jak utrzymanie czystości fabryki i zastosowania sanitarne. Jednak moment, w którym wytwarzana jest największa ilość zanieczyszczonej wody, następuje podczas okresowych operacji opróżniania urządzeń, w celu utrzymania wymaganych warunków higienicznych i jakościowych w fabryce.
Jak oczyścić ścieki powstające w procesie produkcji nabiału?
Ponieważ mamy duże doświadczenie w projektowaniu wielu rozwiązań do oczyszczania wody z przemysłu mleczarskiego, w każdym przypadku wybrana technologia będzie uzależniona od kryteriów technicznych, środowiskowych, ekonomicznych i operacyjnych, takich jak:
- Wymagana jakość wody: w zależności od tego, czy ostatecznym środowiskiem przyjmującym jest kolektor miejski, rzeka czy morze;
- Potrzeba ponownego wykorzystania wody;
- Wielkość zakładu i ilość wytwarzanej wody;
- Powierzchnia dostępna w fabryce do zainstalowania stacji oczyszczania;
- Rodzaj ścieku: przemysłowy i / lub miejski i / lub deszczowy;
- Elastyczność wobec zmian przepływu i ładunków zanieczyszczających;
- Gospodarka osadowa;
- Pożądana złożoność obsługi i konserwacji;Stopień automatyzacji: Elektryczny panel sterowania i / lub automat i / lub SCADA.
Dział inżynierii Salher oferuje różne konfiguracje instalacji. Klasyczne i bardziej konwencjonalne składają się z prefabrykowanych rozwiązań montowanych w reaktorach z GRP (wzmocniony poliester z włóknem szklanym) powierzchniowe lub w instalacji podziemnej. Ponadto, aby sprostać wszelkim wymaganiom, Salher projektuje oczyszczalnie kontenerowe lub jako konstrukcje oparte o prace budowlane.
źródło i zdjęcia: Salher