Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy keramzytobetonowe

Właściwości i zalety betonu towarowego

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2020-05-12

Beton to materiał budowlany, bez którego nie dałoby się wznieść większości budynków i konstrukcji. Jego historia jest imponująco długa, gdyż sięga ponad 9000 lat wstecz!

Beton od wieków był wykorzystywany do tworzenia fundamentów, ścian, wylewania podłóg, tworzenia kopuł i stropów, jak i również całych konstrukcji betonowych przez wlewanie między dwie wymurowane z kamienia ściany zaprawy, a następnie wrzucanie do niej gruzu.

Beton był od dawna chętnie wykorzystywany w budownictwie dzięki swojej niezwykłej trwałości i wytrzymałości. 

Czym jest beton?

Beton jest materiałem powstającym po zmieszaniu cementu, kruszywa grubego i drobnego, wody oraz dodatkowych domieszek i substancji.

Swoje właściwości zyskuje głównie dzięki hydratacji cementu, czyli jego właściwemu uwodnieniu. Aby cement uległ pełnej hydratacji, woda musi być użyta w ilość odpowiadającej około 20-25% masy cementu. 

Czym jest beton towarowy?

Beton można produkować w betoniarkach na placu budowy, jednak można go również kupić w rozrobionej już wcześniej formie.

Beton towarowy to rodzaj betonu wytwarzanego na węzłach betoniarskich. Stamtąd dowozi się go na na budowę w specjalnych betonowozach albo samochodach samowyładowczych.

Jakie zalety ma beton towarowy? 

Beton robiony w betoniarkach na budowie może nie spełniać wymagań jakościowych, ponieważ często dodany jest do niego piasek niskiej jakości, a składniki nie są precyzyjnie odmierzane, przez co produkt za każdym razem może mieć inne właściwości. 

Taki beton nie ma też odpowiednich, wymaganych parametrów. Najważniejsza jest kwestia optymalnej wytrzymałości betonu, od której zależy trwałość i bezpieczeństwo danej konstrukcji. Z betonu powstają przecież elementy kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa budynku. 

Jeśli chcemy mieć pewność, że budynek będzie bezpieczny i wykonany z betonu najwyższej jakości, wybierzmy beton towarowy. Jest produkowany na zautomatyzowanych węzłach betoniarskich, co jest gwarancją jakości materiału. Dzięki niemu wznoszone konstrukcje są wytrzymałe, stabilne i bezpieczne.

źródło i zdjęcia: Keramzyt System

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum