Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Okna i drzwi balkonowe z PVC

Okna zgodne z Warunkami Technicznymi 2021

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-03-20

w 2021 roku wejdą w życie zmienione warunki techniczne, które będą musiały spełniać domy jednorodzinne w Polsce. Nowy standard zakłada między innymi, że współczynnik przenikania ciepła dla okien elewacyjnych nie może być większy niż 0,9 W/m2K.  Okna, które spełniają takie warunki, znajdują się w ofercie OknoPlus. 

Warunki Techniczne 2021 to nowelizacja przepisów budowlanych, mająca na celu ograniczanie strat energii i zmniejszanie ilości ciepła koniecznego do ogrzewania budynku.

Na bilans ciepła w domu wpływ mają okna i ich zdolność do "oszczędzania energii". Stąd też nowa norma w postaci Uw równego lub mniejszego od 0,9 W/m2K.

Współczynnik Uw to parametr określający, ile ciepła przenika w ciągu sekundy przez metr kwadratowy danego okna, przy różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz wynoszącej jeden stopień. A zatem… Im Uw jest niższe, tym mniejsze są straty ciepła, a okno bardziej energooszczędne. Choć obecnie obowiązującą jeszcze normą budowlaną jest Uw = 1,1 W/m2K, nasze produkty spełniają już zaostrzone standardy 2021, dlatego proponujemy okna elewacyjne o współczynniku Uw mniejszym niż 0,9 W/m2K. - tłumaczy Mariusz Kudas z OknoPlus

Okna GENESIS - współczynnik Uw 0,8

Okna z linii Genesisby OknoPlus to smukły, aluminiowy profil z ukrytymi okuciami i zawiasami, a ich wysokie parametry termoizolacyjne gwarantują niższe rachunki za energię.

Okna Genesis współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw = 0,8 W/m2K zawdzięczają między innymi unikalnym materiałom izolacyjnym i powiększonej przekładce termicznej.

Standardowo w takich oknach montuje się pakiet trzyszybowy z ciepłą ramką, aby uzyskać współczynnik przenikania ciepła dla szyby na  poziomie Ug = 0,5 W/m2K. 

SWISSFORM ACTIV - Uw 0,7

Okna SwissForm Activ (Uw 0,7) to 6-komorowy profil PVC z systemem potrójnych uszczelek i potrójnym pakietem głęboko osadzonych szyb ze współczynnikiem przenikania ciepła Ug = 0,6 W/m2K

SwissForm Activ to konstrukcja z dużymi formatami przeszkleń, przy zachowaniu pełnej stabilności skrzydeł okiennych i doskonałej izolacyjności termicznej oraz akustycznej. Ten innowacyjny profil można łączyć z szybami skutecznie chroniącymi przed hałasem z zewnątrz. 

MORLITE - Uw 0,7

Morlite to okna z parametrami cieplnymi Uw = 0,7 W/m2K i Ug = 0,5 W/m2K. Mimo że ilość PVC sprowadza się tu do minimum, na rzecz dużych przeszkleń, termoizolacyjność konstrukcji jest na bardzo wysokim poziomie.

Nowoczesny, 6-komorowy profil zestawiony jest bowiem z potrójną szybą o wysokiej przepuszczalności światła (Lt = 77%) i wysokim zysku energii słonecznej (Ug = 71%) oraz niezwykle ciepłą ramką międzyszybową.

źródło i zdjęcia: OknoPlus

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA