Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Styropian

Tomasz Kuchar i Termo Organika promują energooszczędne budownictwo

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-02-24

Tomasz Kuchar, wielokrotny rajdowy i rallycrossowy mistrz Polski dołączył do grona ambasadorów Termo Organiki, promując energooszczędne rozwiązania w budownictwie, które w znaczący sposób ograniczają smog i gwarantują oszczędność pieniędzy na ogrzewaniu.

Termo Organika wspólnie z Tomaszem Kucharem planują działania mające na celu budowanie świadomości na temat efektywności energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, które wobec pogarszającego się stanu środowiska naturalnego oraz wzrastających cen energii, ciepła i wody, stają się najbardziej racjonalnym rozwiązaniem.

Termomodernizacja chroni środowisko i oszczędza energię

Od 3 lat Termo Organika wraz z Omeną Mensah, wieloletnią ambasadorką marki oraz Wydziałem Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, prowadzą kampanię społeczną "Termomodernizacja to najlepszy sposób na smog".

Smog jest ogromnym zagrożeniem. Jednak dzięki kampanii Termo Organiki coraz więcej osób wie że nieocieplone lub bardzo słabo ocieplone budynki są jednym z głównych zanieczyszczeń powietrza. Zużywają za dużo energii potrzebnej do ogrzewania, powstającej w wyniku spalania miernej jakości paliwa w starych kotłach.

Większość osób kojarzy ocieplenie domu z komfortem cieplnym oraz niższymi rachunkami za ogrzewanie i to bardzo dobre skojarzenia! Właśnie te wymierne korzyści właściciel domu tak naprawdę odczuje „od zaraz”. Niestety wciąż w społeczeństwie nie ma świadomości, że kompleksowa termomodernizacja pozwala na największą redukcję emisji niebezpiecznych substancji aż o 95% dla pyłów, 98% rakotwórczego benzo(a)pirenu, 80% dwutlenku siarki, 43% dla tlenków azotu czy w końcu o 72% dwutlenku węgla. - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki - Ponadto kompleksowa termomodernizacja jest najbardziej opłacalną inwestycją budowlaną, ponieważ obniża zużycie energii, co naturalnie wiąże się z niższymi rachunkami za ogrzewanie. W oczywisty sposób pozytywnie wpływa również na komfort użytkowania i jest także najlepszym sposobem na ograniczenie smogu.

W tym roku Tomasz Kuchar także wesprze Termo Organikę w prowadzonych działaniach edukacyjno-informacyjnych.

Zarówno przemysł motoryzacyjny, jak i budowlany coraz mocniej stawia na nowoczesne i energooszczędne rozwiązania. Wpływają one pozytywnie zarówno na naszą planetę, jak i kieszeń właściciela domu, który oszczędza na ogrzewaniu. - mówi Tomasz Kuchar, ambasador Termo Organiki - Po prostu mniej wydajemy na paliwo, które zasila samochód czy system ogrzewający dom. Przemysł motoryzacyjny odchodzi od silników spalinowych stawiając na pojazdy zasilane tzw. zieloną energią. Na każdym z nas spoczywa obowiązek dbania o nasze środowisko, a przede wszystkim o to, czym oddychamy, zarówno my, jak i nasi najbliżsi.

Konkursy i nie tylko!

Termo Organika zorganizuje szereg konkursów edukacyjnych, np. konkurs dotyczący wiedzy z zakresu energooszczędności w przemyśle motoryzacyjnym, jak i budownictwie. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody, m.in. przejażdżka na torze z Kucharem, ale to nie wszystko.

Planowane są również wspólne akcje związane z Akademią Bezpiecznej Jazdy. Akademia Bezpiecznej Jazdy dysponuje fantastycznym ośrodkiem doskonalenia techniki jazdy stopnia wyższego Driveland.

Dzięki bardzo nowoczesnej i efektownej infrastrukturze instruktorzy uczą kierowców jak panować nad samochodem oraz jak być świadomym i bezpiecznym kierowcą.

Będą również niespodzianki, być może kibice Kuchara będą mieli okazję zobaczyć go w zupełnie nowej roli. Termo Organika wspólnie z Tomaszem Kucharem zapowiadają, że w nadchodzącym sezonie można się spodziewać mnóstwa pozytywnej adrenaliny, przy pozyskaniu bardzo pożytecznej wiedzy.

źródło i zdjęcia: Termo Organika

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny