Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Panele

Ceramin Vario - innowacyjna podłoga od firmy Classen

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-02-05

Czy płytki mogą być ciepłe w dotyku, lekkie i łatwe w montażu? Tak, te cechy wyróżniają Ceramin Vario - innowacyjny produkt, będący alternatywą dla kamienia naturalnego i kafli ceramicznych.

Popularność tradycyjnych płytek nie słabnie, ale osoby urządzające wnętrza coraz częściej szukają alternatywnych rozwiązań. Zależy im na atrakcyjnym wyglądzie i przystępnej cenie, a przede wszystkim na wysokiej jakości produktu. Pod uwagę bierze się też możliwość samodzielnego montażu, bez konieczności korzystania z usług fachowców, która generuje dodatkowe koszty.

Z odpowiedzią na te potrzeby przychodzi firma Classen, która stworzyła płytki kompozytowe wykonane na bazie opatentowanej płyty CERAMIN®.

To ceramicznopodobny wodoodporny materiał pozbawiony PVC, wolny od zanieczyszczeń, nadający się do recyklingu i w 100 proc. odnawialny. Jest trwały i odporny na zarysowania i ścieranie, co potwierdzają klasa ścieralności AC4 i klasa użyteczności 32.

Alternatywa dla kamienia naturalnego i glazury

Ceramin Vario wyglądem przypomina klasyczne płytki ceramiczne, ale zdecydowanie się od nich różni. Jest ekologiczny, bezpieczny dla domowników i wytrzymały.

Co przemawia na jego korzyść?

  • ciepła w dotyku powierzchnia - poruszanie się po podłodze boso jest przyjemne w odczuciu.
  • odporność na zarysowania - ślady użytkowania na płytkach są mało widoczne, co dobrze wpływa na wygląd podłóg i ścian;
  • niewielka waga - płytki są lekkie, dzięki czemu nie stwarzają komplikacji przy transporcie i przenoszeniu;
  • łatwy i szybki montaż - można go wykonać samodzielnie. Co istotne, nie trzeba skuwać starych płytek. Elementy z kompozytu klei się bezpośrednio na istniejące okładziny, poszczególne elementy łatwo przycina się na wymiar, przy użyciu nożyka.

Różne formaty i wzory dekoracyjne

Płytki Ceramin Vario dostępne są w kilku formatach do wyboru: 30x60, 40x80, 20x130 i 40x120. Mają też identyczną grubość - 3 mm - bez problemu można więc łączyć elementy o różnych rozmiarach. Posiadają system profili hydrofobowych, które zabezpieczają przed wnikaniem wilgoci. Mikroszczeliny wyglądają jak klasyczne fugi, ale nie trzeba ich wypełniać spoiną.

Do wyboru są w wielu kolorach, dzięki czemu każdy może znaleźć wariant produktu idealnie pasujący do urządzanego czy remontowanego wnętrza.

Płytki Ceramin Vario kupisz w salonie RuckZuck

Uniwersalny i ponadczasowy charakter

Ceramin Vario powstał przede wszystkim z myślą o wykończeniu ścian, ale równie dobrze sprawdzi się na podłodze. Można go zastosować właściwie w każdym pomieszczeniu: od kuchni, przez łazienkę i przedpokój, po spiżarnię. Pozwala w łatwy sposób zrealizować efektowną metamorfozę wnętrza. Jest praktyczny, estetyczny, a domownicy na pewno docenią jego łatwą pielęgnację. Będzie też gratką dla osób, które dbają o środowisko i ekologię - mówi Wojciech Jadczuk, product manager ds. produktów Ceramin, Classen.

źródło i zdjęcia: RuckZuck

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum