Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Płytki ceramiczne, akcesoria

Kolekcja Doroty Koziara nagrodzona w konkursie Design dla Konesera

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-12-03

Kolekcja Cielo e Terra zaprojektowana przez Dorotę Koziara we współpracy z Ceramiką Tubądzin, zdobyła nagrodę jury w siódmej edycji konkursu organizowanego przez magazyn "Dobre Wnętrze".

Jestem zaszczycona faktem że kolekcja mojego autorstwa Cielo e Terra dla firmy Tubądzina została nagrodzona przez tak ważne pismo, które od lat promuje najlepsze przykłady designu i architektury. Dziękuję także Grupie Tubądzin za współpracę przy tym ambitnym projekcie. Dla niego powstała pierwsza w Polsce fabryka płyt wielkoformatowych barwionych w masie, właśnie po to żeby sprostać oczekiwaniom umożliwiającym wyprodukowanie materiałów, które chętnie wykorzystywać będą architekci w swoich projektach zarówno tych dotyczących bryły jak i oczywiście architektury wnętrz. Pracując nad tą kolekcją chciałam ułatwić pracę architektom tworząc kolekcję która w jakimkolwiek zestawieniu będzie  harmonijna. piękna i funkcjonalna. - mówi Dorota Koziara, projektantka kolekcji.

Plebiscyt Design dla Konesera ma na celu promowanie designu, estetycznych i praktycznych rozwiązań odwołujących się do najlepszych tradycji polskiego i światowego wzornictwa. Siódma edycja konkursu wyłoniła najwyższej jakości produkty do wyposażenia domu. Nagrody przyznali czytelnicy w głosowaniu internetowym oraz jury.

Wyróżniona w kategorii "Baza do wnętrza" kolekcja płytek Cielo e Terra składa się z dziewięciu płyt w pastelowych stonowanych kolorach, odzwierciedlająych barwy nieba i ziemi. Dzięki swojej różnorodności kolekcja umożliwia tworzenie nieograniczonych kompozycji aranżacyjnych.

To, że udało się doprowadzić od pomysłu do produkcji tak ambitny produkt spełniający wysokie parametry techniczne zarówno do przestrzeni publicznej jak i prywatnej jest zasługą wielu osób, które ze mną nad tym pracowały. Dziękuję zatem właścicielom marki Tubądzin Państwu Joannie i Andrzejowi Wodzyńskim oraz wszystkim osobom z Grupy Tubądzin które były od początku i są ze mną nadal, pracując nad rozwojem projektów oraz ich promocji. To nie był łatwy projekt, ale przecież nie o łatwość chodzi w tworzeniu innowacyjnych projektów. Tym bardziej teraz możemy cieszyć się tym, że jest wprowadzony do produkcji, że może znaleźć swoje miejsce nie tylko w polskim pejzażu, harmonijnie z nim współgrając, ale też - dzięki swojej innowacyjności - został doceniony przez jury w konkursie Design dla Konesera 2019. - dodaje projektantka.

Nagrody wręczono 28 listopada 2019 roku w Hotelu Bellotto w Warszawie. Ceramikę Tubądzin reprezentował Piotr Popłonikowski, Marketing Manager marki Tubądzin, który odebrał statuetkę za nagrodzoną kolekcję.

Kryształowe statuetki w formie nowoczesnych wazonów to dzieło Huty szkła kryształowego Julia, jednego z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce.

Galę poprowadzili Iwona Ławecka-Marczewska, redaktor naczelna pisma "Dobre Wnętrze" oraz dziennikarz i prezenter Jarosław Kulczycki. Partnerem strategicznym gali została marka Domoteka, a partnerem wspierającym Targi Frankfurt.

źródło i zdjęcia: Ceramika Tubądzin

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum