Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Płytki ceramiczne, akcesoria

Kolekcja Doroty Koziara nagrodzona w konkursie Design dla Konesera

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-12-03

Kolekcja Cielo e Terra zaprojektowana przez Dorotę Koziara we współpracy z Ceramiką Tubądzin, zdobyła nagrodę jury w siódmej edycji konkursu organizowanego przez magazyn "Dobre Wnętrze".

Jestem zaszczycona faktem że kolekcja mojego autorstwa Cielo e Terra dla firmy Tubądzina została nagrodzona przez tak ważne pismo, które od lat promuje najlepsze przykłady designu i architektury. Dziękuję także Grupie Tubądzin za współpracę przy tym ambitnym projekcie. Dla niego powstała pierwsza w Polsce fabryka płyt wielkoformatowych barwionych w masie, właśnie po to żeby sprostać oczekiwaniom umożliwiającym wyprodukowanie materiałów, które chętnie wykorzystywać będą architekci w swoich projektach zarówno tych dotyczących bryły jak i oczywiście architektury wnętrz. Pracując nad tą kolekcją chciałam ułatwić pracę architektom tworząc kolekcję która w jakimkolwiek zestawieniu będzie  harmonijna. piękna i funkcjonalna. - mówi Dorota Koziara, projektantka kolekcji.

Plebiscyt Design dla Konesera ma na celu promowanie designu, estetycznych i praktycznych rozwiązań odwołujących się do najlepszych tradycji polskiego i światowego wzornictwa. Siódma edycja konkursu wyłoniła najwyższej jakości produkty do wyposażenia domu. Nagrody przyznali czytelnicy w głosowaniu internetowym oraz jury.

Wyróżniona w kategorii "Baza do wnętrza" kolekcja płytek Cielo e Terra składa się z dziewięciu płyt w pastelowych stonowanych kolorach, odzwierciedlająych barwy nieba i ziemi. Dzięki swojej różnorodności kolekcja umożliwia tworzenie nieograniczonych kompozycji aranżacyjnych.

To, że udało się doprowadzić od pomysłu do produkcji tak ambitny produkt spełniający wysokie parametry techniczne zarówno do przestrzeni publicznej jak i prywatnej jest zasługą wielu osób, które ze mną nad tym pracowały. Dziękuję zatem właścicielom marki Tubądzin Państwu Joannie i Andrzejowi Wodzyńskim oraz wszystkim osobom z Grupy Tubądzin które były od początku i są ze mną nadal, pracując nad rozwojem projektów oraz ich promocji. To nie był łatwy projekt, ale przecież nie o łatwość chodzi w tworzeniu innowacyjnych projektów. Tym bardziej teraz możemy cieszyć się tym, że jest wprowadzony do produkcji, że może znaleźć swoje miejsce nie tylko w polskim pejzażu, harmonijnie z nim współgrając, ale też - dzięki swojej innowacyjności - został doceniony przez jury w konkursie Design dla Konesera 2019. - dodaje projektantka.

Nagrody wręczono 28 listopada 2019 roku w Hotelu Bellotto w Warszawie. Ceramikę Tubądzin reprezentował Piotr Popłonikowski, Marketing Manager marki Tubądzin, który odebrał statuetkę za nagrodzoną kolekcję.

Kryształowe statuetki w formie nowoczesnych wazonów to dzieło Huty szkła kryształowego Julia, jednego z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce.

Galę poprowadzili Iwona Ławecka-Marczewska, redaktor naczelna pisma "Dobre Wnętrze" oraz dziennikarz i prezenter Jarosław Kulczycki. Partnerem strategicznym gali została marka Domoteka, a partnerem wspierającym Targi Frankfurt.

źródło i zdjęcia: Ceramika Tubądzin

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum