Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Ogrzewanie podłogowe / płaszczyznowe

Rozdzielacze w niskotemperaturowych instalacjach grzewczych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-07-16

Za instalacją ogrzewania podłogowego przemawia wiele zalet, do których zaliczyć można komfort ciepłej podłogi, korzystny rozkład temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu, gwarantującym użytkownikom wysoki komfort cieplny, oraz poprawa estetyki pomieszczenia z uwagi na brak grzejników.

Zalety ogrzewania niskotemperaturowego

Najważniejszym jednak argumentem jest fakt, że jest to ogrzewanie niskotemperaturowe, doskonale nadające się do współpracy z tzw. niskotemperaturowymi źródłami ciepła, takimi jak np. pompy ciepła. Jest to więc rozwiązanie energooszczędne, dające użytkownikowi konkretne oszczędności finansowe z tytułu mniejszego zużycia paliwa.

Dodatkową zaletą, przy zastosowaniu odpowiednich pomp ciepła, jest możliwość wykorzystania tej samej instalacji do tzw. chłodzenia powierzchniowego w okresie letnim.

Rozdzielacze do niskotemperaturowych instalacji grzewczych firmy Techniporot

Firma Techniprot jako pierwsza w Polsce podjęła produkcję rozdzielaczy. Zdecydowana większość rozdzielaczy produkowana jest z rur ekologicznych, mających pozytywny wpływ na człowieka i środowisko. Są to mosiężne rury bezołowiowe w gat. CW 508L (M63), oraz rury ze stali nierdzewnej w gat. 1.4301 (0H18N9).

Rozdzielacze charakteryzują się bardzo dużą odpornością na korozję, co ma decydujący wpływ na długą i bezawaryjną pracę w instalacji. Nie wydzielają się tlenki ołowiu niekorzystnie wpływające na niezawodność i trwałość wszystkich elementów instalacji.

Wysokiej jakości surowiec odporny na odcynkowanie, dzięki powłoce pasywnej (stal nierdzewna) nie reaguje z innymi czynnikami, nie powoduje degradacji materiału będącej przyczyną zanieczyszczenia wody, wysoka jakość i estetyka wykonania.

Rozdzielacze firmy Techniprot charakteryzują się kompaktową budową, funkcjonalnością, prostotą działania i niezawodnością. Posiadają atesty higieniczne wydane przez Państwowy Zakład Higieny, charakterystyki hydrauliczne w postaci diagramów opracowane przez Instytut Ogrzewnictwa i Wentylacji P.W oraz Aprobatę Techniczną.

Rozdzielacze podłogowe mogą współpracować z pompą ciepła uzyskującą ciepło z dolnego źródła. Do wykonania instalacji dolnego źródła pompy ciepła można zastosować rozdzielacze modułowe firmy Techniprot.

Rozdzielacze te produkowane są z rur o wymiarach 1 ¼”, 1 ½” lub 2” z wysokiej jakości mosiądzu CW508L niezawierającego szkodliwego dla zdrowia ołowiu, co w rozdzielaczach do ogrzewania jest o tyle istotne, że nie powstają w nich tlenki ołowiu które utrudniają pracę ruchomych elementów. Mogą pracować w instalacji wypełnionej płynem niezamarzającym (glikol).

źródło i zdjęcia: Techniprot

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum