Wilgoć a bezpieczne materiały izolacyjne

Zawilgocone materiały budowlane tracą swoje właściwości izolacyjne. Wzrasta współczynnik przewodzenia ciepła materiałów budowlanych, a co za tym idzie zwiększają się straty ciepła w budynku. Jak powinna wyglądać kontrola wilgotności w budynku, a także czym jest wilgoć z punktu widzenia izolacji? Zapraszamy na spotkanie z Adamem Buszko, ekspertem MIWO - Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej.

Wilgoć a bezpieczne materiały izolacyjne
MIWO. Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Wełna Mineralna: Szklana i Skalna o gwarantowanej jakości
Dane kontaktowe:
790 46 46 38
Mokotowska 4/6 lok. 308 00-641 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czym jest wilgoć i jakie są mechanizmy jej występowania? Jakie szkody może wywołać wilgoć? Jak powinna wyglądać kontrola wilgotności w budynku, a także czym jest wilgoć z punktu widzenia izolacji? W końcu jak wełna mineralna reaguje na wilgoć? Uzyskamy odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Zobacz także
Szkolenie - Wilgoć a bezpieczne izolacje budowlane

Ponadto Adam Buszko przedstawił badania niezależnego instytutu VTT - Centrum Badań Technicznych z Finlandii na temat właściwości wilgotnościowych wełny mineralnej. Badano, czy wełna absorbuje wilgoć z powietrza, jak zachowuje się para wodna w izolacjach z wełną mineralną, czy jest niezbędna bariera paroizolacyjna oraz czy izolacja z wełny mineralnej traci swoje właściwości. Warto sprawdzić, co mówią niezależne badania.

źródło i zdjęcia: MIWO. Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej