Firma Schöck stawia na ekonomię i ekologię swoich produktów, wpisując się w obowiązujące kanony oraz wyznaczając nowe trendy. Rosnące wymogi inwestorów oraz najemców dotyczące budownictwa ekologicznego sprawiają, że w Polsce przybywa certyfikowanych budynków. Zaplanowanie inwestycji zgodnie z najwyższymi standardami przynosi wymierne korzyści nie tylko dla najemców, ale także dla najbliższego otoczenia. Nowoczesne materiały budowlane firmy Schöck dają gwarancję izolacji akustycznej i termicznej, przez co odczuwamy większy komfort.
Rynek zielonego budownictwa wciąż się rozwija
Zielone budownictwo rośnie w siłę, co potwierdzają wyniki badania opracowanego przez Dodge Data & Analytics i United Technologies Corporation.
- "Według nich zielone budynki kosztują średnio o 14% mniej, a ich rentowność jest o 7% wyższa niż w przypadku budownictwa konwencjonalnego. Zmniejszenie zużycia energii, promowanie zdrowia i dobrego samopoczucia mieszkańców oraz zachęcanie do stosowania zrównoważonych praktyk budowlanych pozostają najważniejszymi powodami stawiania budynków ekologicznych" - mówi Maciej Kowalczyk, ekspert z firmy Schöck.
Badania National Apartment Association wykazały, że mieszkańcy zielonych budynków certyfikowanych przez National Apartment Association są bardziej zadowoleni niż mieszkańcy budynków konwencjonalnych. Podobnie, niezależne badanie przeprowadzone przez Strata Research wykazało, że aż 77% amerykańskich najemców uważa, że ważne jest, aby ich mieszkanie było eco-friendly.
Budownictwo ekologiczne - co to oznacza?
- "Systemy oceny budynków zielonych, takie jak pasywny dom, LEED, Energy Star, Net Zero Energy i Living Building nadal stanowią wyzwanie dla inwestorów i deweloperów w zakresie budowy energooszczędnych obiektów" - mówi Maciej Kowalczyk, ekspert z firmy Schöck.
Kryteria przyznania certyfikatu są bardzo surowe. Niejednokrotnie inwestycja, która posiada niemalże wszystkie wymagania, nie otrzymuje miana zielonego budynku. Do najczęściej ocenianych wymogów należą: efektywność energetyczna budynku, gospodarka wodna, możliwość sterowania ogrzewaniem czy oświetleniem oraz wykorzystane w czasie budowy materiały (najlepiej naturalne).
Zielone budownictwo z firmą Schöck
Budownictwo ekologiczne nie musi być kosztowne lub złożone.
- "Łączniki termoizolacyjne Schöck są łatwe w instalacji i nie wymagają konserwacji, a jednocześnie przynoszą nadzwyczajne wyniki w zakresie wydajności: do 90% redukcji strat ciepła przy balkonach i do 50% na krawędziach płyt, zadaszeniach i dachów. Co więcej, łączniki Isokorb zapobiegają powstawaniu pleśni i grzybów spowodowanych kondensacją pary wodnej, a jednocześnie sprawiają, że budynek jest bardziej pożądany przez nabywców i najemców" - Maciej Kowalczyk, ekspert z firmy Schöck.
Isokorb w walce o środowisku
Nowoczesne łączniki termoizolacyjne Schöck to rozwiązanie, które ma niwelować powstawanie mostków termicznych w newralgicznych miejscach, takich jak balkony, attyki czy balustrady. Mostki termiczne to nie tylko problem zacieków, pleśni i grzybów. To przede wszystkim obszar, który generuje duże straty energii cieplnej, czyli niepotrzebne koszty.
Łączniki Schöck Isokorb, czyli nośne elementy termoizolacyjne do oddzielenia wystających elementów konstrukcyjnych, umożliwiają zachowanie ciągłości izolacji. Produkty marki Schöck dedykowane są wszystkim rodzajom balkonów w połączeniach żelbet-żelbet, żelbet-drewno, żelbet-stal oraz stal-stal. Schöck Isokorb montowany jest w pionowej warstwie izolacji termicznej ściany, więc stanowi jej naturalną kontynuację. Łącznik Isokorb przenosi obciążenia z płyty balkonowej na konstrukcję budynku oraz umożliwia oddzielenie ciepłych i zimnych elementów całej konstrukcji.
Isokorb to materiał bezproblemowy w montażu. Można go docinać lub dostosowywać do różnego rodzaju połączeń balkonów z budynkiem. Jego wykorzystanie w budownictwie znacznie poprawia komfort cieplny mieszkańców, minimalizując koszty ogrzewania lokalu poprzez zmniejszenie strat ciepła. Łącznik Isokorb wspomaga budownictwo ekologiczne dzięki zapewnieniu ciągłości izolacji termicznej oraz zmniejszeniu grubości wykończonej płyty balkonowej, której nie trzeba dodatkowo ocieplać.
Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom rynku względem ekologii i troski o środowisko, firma Schöck stale rozwija i udoskonala swoją ofertę. Produkty dedykowane izolacji cieplnej oraz akustycznej spełniają surowe wymogi współczesnego budownictwa i są wykorzystywane przez inwestorów w budynkach zlokalizowanych w Polsce i za granicą.
źródło i zdjęcia: Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa