Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Afrykański ośrodek pomocy dzieciom pomalowany farbami Termo Organiki

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2017-07-31

Wolontariusze z Omenaa Foundation wrócili właśnie z wizyty w Ghanie. W czasie wolontariatu uczestniczyli m.in. w malowaniu pomieszczeń ośrodka Don Bosco farbami, stworzonymi we współpracy Termo Organiki oraz ambasadorki marki Omeny Mensah. Wśród wolontariuszy była Vanessa, 15-letnia córka Omeny, która zrelacjonowała przebieg prac budowlanych w powstającej na terenie ośrodka szkole Kids Haven.

Po powrocie z Ghany wolontariusze zdali relację ze swoich działań. Oprócz prowadzonych na co dzień zajęć kreatywnych, sportowych oraz językowych, wolontariusze zaangażowali się w malowanie pomieszczeń mieszkalnych podopiecznych fundacji, przebywających obecnie w ośrodku Salezjanów Don Bosco Child Protection Centre w Temie. W ośrodku znajdują się dzieci z najbiedniejszych rodzin, które wcześniej mieszkały na ulicy i o chodzeniu do szkoły mogły jedynie pomarzyć. W wyniku pracy wolontariuszy z fundacji na ścianach pojawiły się kolorowe, ciepłe i radosne obrazki. Do malowania użyli kolorowych farb Exclusive Color by Omenaa Mensah ufundowanych przez Termo Organikę.

To specjalnie przygotowana linia farb trwałych i odpornych na działanie warunków atmosferycznych. Część dochodu z ich sprzedaży zasila konto Omenaa Foundation, w ten sposób przybliża realizację flagowego projektu fundacji - budowę szkoły Dziecięcej Przystani w Ghanie.

Omenaa Foundation zebrała ponad 40 proc. potrzebnej kwoty

Dziecięca Przystań (KIDS HAVEN) w budowie!

Mimo, że nie udało się uzbierać jeszcze wszystkich funduszy, do tej pory Omenaa Foundation zebrała ponad 40 proc. potrzebnej kwoty, prezes fundacji podjęła decyzję o rozpoczęciu budowy. W kwietniu bieżącego roku odbyło się oficjalne wkopanie kamienia węgielnego pod budowę szkoły powstającej przy ośrodku Don Bosco. Na tym etapie są już wylane fundamenty, a teraz powoli wznoszone są mury. Omenaa Mensah z każdego komercyjnego projektu przekazuje część środków na wsparcie projektu budowy szkoły. Do zakończenia budowy szkoły potrzebne jest jeszcze około pół miliona złotych.

W ośrodku znajdują się dzieci z najbiedniejszych rodzin, które wcześniej mieszkały na ulicy i o chodzeniu do szkoły mogły jedynie pomarzyć

Jak narodziła się inicjatywa Dziecięcej Przystani?

Inicjatorką powstania szkoły jest Omenaa Mensah, która kilka lat temu trafiła do ośrodka i poznała sytuację dzieci. Pytane o to, o czym marzą odpowiadały: "chcę być lekarzem, nauczycielem, chcę umieć czytać, liczyć, chcę się uczyć". Omenaa poruszona ich historiami i marzeniami zdecydowała, że zrobi wszystko żeby stworzyć im nowoczesne miejsce do nauki. Edukacja to najlepsze dobro, które możemy dać Afrykanom, bo dzięki temu w przyszłości mają szansę wyrwać się z biedy i prowadzić godne życie. Omenaa po powrocie do Polski, założyła fundację i zorganizowała szereg projektów, których celem było zbieranie pieniędzy na szkołę w Temie.

źródło i zdjęcia: Termo Organika

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum