Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Alpol 4 solidne marki

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2016-09-05

Informacje o zmianach w branży chemii budowlanej pojawiają się systematycznie. Dotyczą różnych zagadnień: zmian w Zarządach spółek, pojawiania się nowych produktów bądź innowacyjnych rozwiązań technologicznych, spowolnienia gospodarczego bądź ekspansji na nowe rynki itd. Bywają również takie, które dotyczą konsolidacji spółek, jakże nieuniknionej i coraz częściej spotykanej na polskim rynku.

31 sierpnia 2016 nasz mały świat obiegła informacja o dokonanym połączeniu spółek, w ramach którego spółka Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych "Piotrowice II" Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnobrzegu przejęła w trybie artykułu 492 § 1 punkt 1 Kodeksu spółek handlowych spółki: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Alpol” Sp. z o.o. z siedzibą w Sitkówce oraz "Alpol Gips" Sp. z o.o. z siedzibą w Fidorze.

Zgodnie z postanowieniami kodeksu spółek handlowych, ZSChiM "Piotrowice II" Sp. z o.o. stał się generalnym sukcesorem P.W. "Alpol" Sp. z o.o. i „Alpol Gips” Sp. z o.o. To zapowiedź nowych, lepszych czasów i otwierających się perspektyw na przyszłość, zarówno dla partnerów handlowych współpracujących z tymi podmiotami jak i dla tych, którzy dopiero zamierzają nawiązać współpracę z firmą ZSChiM "Piotrowice II".

Spółka "Piotrowice II" to jeden z głównych dostawców surowców mineralnych do przemysłu farb, lakierów, chemii gospodarczej i budowlanej, gumy oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ich pozycja jako dostawcy wyrobów chemii budowlanej (w markach Alpol, Stabill, Satyn i Huzar) oraz wapna hydratyzowanego (w marce Alpol) została w chwili obecnej znacząco wzmocniona. Tak szeroka oferta produktowa stała się jedną z najbogatszych z dotychczas dostępnych na polskim rynku. Zarząd i pracownicy Spółki wierzą, że transformacja w jedno nowoczesne i dobrze zorganizowane przedsiębiorstwo, mające możliwość kompleksowej obsługi rynku chemii budowlanej, stanie się generatorem kolejnych sukcesów dla jej Partnerów handlowych.

źródło i zdjęcia: Alpol Gips

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum