Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy złączne

MARCOPOL: Przemysł meblarski jest nam szczególnie bliski

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2016-08-11

MARCOPOL od początku istnienia kieruje się misją stałego rozwoju infrastruktury produkcyjnej i logistycznej. Ostatnie decyzje firmy to odpowiedź na widoczną dynamikę rynku oraz rosnące potrzeby i wymagania producentów mebli. Bazując na zdobytym doświadczeniu MARCOPOL wprowadził nową ofertę wartości i szereg usług dodatkowych, które niosą za sobą widoczne korzyści i oszczędności dla Klientów firmy.

MARCOPOL czerpiąc z 30-letniego doświadczenia prezentuje nową ofertę wartości, która łączy w sobie inwestycje w rozwój jakości produkcji i wzrost poziomu obsługi Klienta.

- "Podjęliśmy zdecydowane kroki rozwoju naszej firmy stawiając nacisk na ofertę wartości, która jest dopasowana do potrzeb i oczekiwań producentów branży meblarskiej. Wdrażane inwestycje to przede wszystkim najwyższy standard kontroli jakości, obsługi Klienta i jeszcze lepsze wsparcie techniczne. Już dzisiaj nasi Klienci zauważają i doceniają te zmiany. Jako ciekawostkę dodam, że początki firmy są ściśle związane właśnie z producentami mebli i chociaż dzisiaj współpracujemy z wieloma innymi branżami min. budowlaną, stolarki otworowej, przemysłem ciężkim, producentami RTV i AGD, to właśnie przemysł meblarski jest nam szczególnie bliski". — mówi Anna Grzech, Product Manager w firmie MARCOPOL

100% jakości w każdej sztuce wyrobu

Jako firma stawiająca na bezpieczeństwo dostarczanych elementów złącznych zapewniamy najwyższą i powtarzalną jakość w każdej sztuce wyrobu. Odpowiedzialność za jakość produkcji spoczywa na ulepszonym i zmodernizowanym Dziale Kontroli Jakości, który wyposażony w nowoczesne urządzenia pomiarowe, codziennie potwierdza jakość wyrobów trafiających do naszych Klientów.

- "Nasi partnerzy polegają na jakości MARCOPOLu, bo wiedzą, że Dział Kontroli Jakości jest dla nas niezwykle istotny. Inwestycja w jego modernizację wpisuje się w naszą misję stałego rozwoju. W tym roku dział Kontroli Jakości wyposażyliśmy m.in. w: komorę solną do badania odporności na korozję, Fisherscope X-Ray, umożliwiający zmierzenie grubości powłoki metodą fluorescencji rentgenowskiej oraz Vicekrs Falcon do testów na twardość elementów złącznych. Natomiast 3 nowe specjalistyczne maszyny optyczne wykorzystywane w procesie sortowania gwarantują precyzję pomiarów każdego produktu z dokładnością aż do 0,001 mm". — wyjaśnia Anna Sadowska, Dział Kontroli Jakości w firmie MARCOPOL.

Efektywność w łańcuchu dostaw – niższe koszty magazynowe

W tym roku został uruchomiony jeden z najnowocześniejszych systemów magazynowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Inwestycja to nowe możliwości związane z szybkością obsługi zamówień w kraju i za granicą. Nowy moduł magazynowy, odpowiedzialny za wysyłki paczkowe, znacząco przyśpiesza realizację zamówień. Dokładamy wszelkich starań, żeby sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających Klientów. Świadczymy szereg usług i działamy z naszymi kontrahentami w sposób komplementarny wspierając ich biznes. Zapewniamy skład konsygnacyjny elementów złącznych na miejscu produkcji i montaż finalnych produktów u Klienta. Dzięki temu rozwiązaniu (tzw. składowi konsygnacyjnemu) Klient ogranicza swoje wydatki na powierzchnię magazynową i inwestycje w półprodukty.

- "Magazyny konsygnacyjne umożliwiają naszym Klientom przechowywanie towaru we własnym magazynie. To realne i policzalne korzyści w postaci wygody, szybkości oraz oszczędności w skali od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent. Jak to działa? Klient płaci tylko za pobrany towar, my odpowiadamy za instalację, wyposażenie, sprzęt oraz przeszkolenie pracowników. Zapasy są uzupełniane w systemie kanban — czyli automatycznie uzupełniane według parametrów ustalonych z Klientem. Z rozwiązania chętnie korzystają głównie najwięksi producenci". — informuje Sebastian Jakubowski, Kierownik Działu Obsługi Klientów Kluczowych w firmie MARCOPOL.

Zaangażowanie w rozwój branży

- "Już dzisiaj chcemy zaprosić wszystkich Państwa na targi Furnica. Jesteśmy jednym z ekspertów prezentujących nowatorskie rozwiązania w bloku tematycznym „Technologia dla konkurencyjności. Produkt, jako efekt innowacyjnych technologii i procesów". — dodaje Jakubowski.

źródło i zdjęcia: MARCOPOL Sp. z o.o. Producent Śrub

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum