Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Termo Organika wspiera ośrodki opiekuńczo-wychowawcze - kolorowy dzień dziecka

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2015-06-01

Termo Organika po raz kolejny zorganizowała podopiecznym krakowskiego domu dziecka im. Jana Brzechwy radosne wydarzenie z okazji dnia dziecka. Największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń wspiera dzieci nie tylko od święta. Firma rokrocznie z każdej paczki styropianu przekazuje niewielką kwotę na pomoc potrzebującym dzieciom. To dobrowolne "opodatkowanie" pozwala firmie zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych na systematyczne działania charytatywne.

Termo Organika wspiera ośrodki opiekuńczo-wychowawcze - kolorowy dzień dziecka Tradycyjna, coroczna impreza w krakowskim ośrodku opiekuńczym z okazji święta wszystkich dzieci,  w tym roku miała bardzo różnorodny program. Podopiecznych ośrodka odwiedzili profesjonalni animatorzy zabaw i zapewnili mnóstwo atrakcji, m.in. zabawy taneczne, pokaz wielkich baniek mydlanych, czy w końcu wspólne malowanie i wyklejanie ogromnej makiety dalmatyńczyka. Wszystkie dzieci dostały okolicznościowe podarunki.

Od wielu lat jesteśmy w gronie przyjaciół Domu Dziecka. Organizujemy lub wspieramy różne inicjatywy pomagające jego podopiecznym - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki. - Pierwszy czerwca to szczególny dzień i co roku dokładamy wszelkich starań, żeby dzieci poczuły się wyjątkowo.

Termo Organika pomaga ośrodkom znajdującym się w sąsiedztwie fabryk. Firma od 2004 roku wprowadziła w życie skuteczny model generowania pieniędzy w firmie na rzecz stałej pomocy charytatywnej.

Prosta metoda przekazywania ułamka zysku z jednostkowej sprzedaży kluczowego produktu firmy, w więcej niż symboliczny sposób pomaga instytucjom działającym w szczytnych celach. Sprzedaż kliku milionów paczek styropianu Termo Organiki zapewnia zebranie znaczącej kwoty, która wspiera w sumie trzy ośrodki społeczne na terenie kraju: w Krakowie, Mielcu i Stoku Lackim.

Dzięki stałej, konsekwentnej pomocy dom dziecka i inne ośrodki otrzymują dodatkowe wsparcie finansowe, które zapewnia podopiecznym wyjazdy na wakacje, czy ferie zimowe. Dodatkowe wsparcie finansowe pozwala także na zakupienie prezentów z okazji świąt, czy po prostu obdarowania dzieci nagrodami za ich pracę. Wsparcie finansowe przeznaczone jest również na lekarstwa, czy niestandardowe leczenie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania podopiecznych.

Krakowski dzień dziecka im. Jana Brzechwy to miejsce nie tylko dla osieroconych dzieci, ale także dla samotnych, nieletnich matek. Ciepła, rodzinna atmosfera panująca w domu pozwala na prawidłowy rozwój wychowanków.

Priorytetem domu dziecka jest szybka diagnoza sytuacji i uregulowanie spraw prawnych dzieci, tak by jak najszybciej mogły wrócić do biologicznej rodziny lub jeżeli to niemożliwe, aby znalazły inną formę opieki zastępczej. Każdego dnia dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę, by młode mamy mogły w tym czasie chodzić do szkoły lub studiować.

Po ukończeniu edukacji ośrodek wraz z Urzędem Miejskim w Krakowie pomaga im znaleźć pracę oraz własne mieszkanie w ramach programu "Wieloetapowej opieki nad matką i dzieckiem", którego autorką jest dyrektor ośrodka pani Elżbieta Kaczor.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.termoorganika.pl

źródło i zdjęcia: Termo Organika

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum