Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Domy i konstrukcje

Danwood prefabrykowane, energooszczędne domy dla rodziny

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut 2014-07-10

W Polsce wzrasta popularność domów prefabrykowanych. Polacy przekonali się do nowych technologii, od lat popularnych  na zachodzie Europy czy w Skandynawii. Ich główną zaletą jest szybkość realizacji projektu oraz montaż wykonywany bezpośrednio na placu budowy. Produkowane praktycznie w całości w zakładach, w idealnych warunkach atmosferycznych z dokładnością co do milimetra i montowane za pomocą dźwigu bezpośrednio na fundamentach, cieszą się u nas coraz większą popularnością gdyż są szybkie w montażu, a co najważniejsze – są energooszczędne.

Szeroka oferta i doświadczenie

Danwood Prefabrykowane, energooszczędne domy dla rodziny Firma Danwood przygotowała wiele gotowych projektów domów, które przedstawia na swojej stronie internetowej oraz ciekawe i różnorodne aranżacje wnętrz, a inwestor może wybrać ten, który będzie najlepiej dopasowany do potrzeb i gustu jego rodziny. Nie tylko nie płaci za projekt, ale również bez dodatkowych kosztów, może sprawnie dokonywać zmian w projekcie. Dzięki temu każdy projekt ma indywidualny charakter.

Projektanci Danwood chętnie służą radą także podczas wybierania rodzaju wykończenia domu. Firma zatrudnia polskich fachowców posiadających doświadczenie oraz wiedzę technologiczną zdobytą podczas wielu budów prowadzonych za granicą. Danwood proponuje inwestorom stałą opiekę od momentu podjęcia decyzji o budowie domu do przeprowadzki. Zapewnia jedną, sprawdzoną ekipę budowlaną i remontową oraz dba o wszystkie formalności, zgody i pozwolenia, które do tej pory zajmowały klientom wiele czasu i nerwów. Jedna ekipa budowlana nadzoruje cały proces budowy.

Energooszczędność i ekologia

Danwood prefabrykowane, energooszczędne domy dla rodziny Domy Danwood to domy w najwyższym standardzie energooszczędnym, co ma istotne znaczenie przy późniejszych kosztach utrzymania. Posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne. To kwestia ważna zarówno w kontekście ochrony środowiska jak i zmniejszenia kosztów utrzymania. W budynkach tego rodzaju możliwe jest wykorzystywanie najbardziej zaawansowanych technologii związanych z pozyskiwaniem energii ze źródeł alternatywnych.

Domy prefabrykowane dedykowane są wszystkim osobom dbającym o środowisko naturalne oraz tym, którzy chcieliby wybudować dom i utrzymać go niższym kosztem. Ze względu na charakter konstrukcyjny budynku można wykorzystać w nim tak naprawdę wszystkie alternatywne źródła pozyskiwania energii cieplnej oraz elektrycznej. Mowa tutaj głównie o pompach ciepła, wentylacji z odzyskiem ciepła, czy kolektorach słonecznych, które świetnie sprawdzają się w Polsce nawet w okresie zimowym.

Przejrzysty kosztorys i krótki czas realizacji

Poza projektem inwestor już na samym początku otrzymuje kosztorys. Podobnie jest w przypadku domów murowanych, jednak tutaj nigdy nie ma 100% pewności, jaki jest próg błędu i ostateczny koszt budowy może być znacznie wyższy niż w przedstawionym kosztorysie. Takie sytuacje nie mają miejsca w przypadku domów prefabrykowanych. 

Niezmienna cena wynika z faktu, iż jedna firma zajmuje się budową domu, od pozwolenia, fundamentu, aż po wykończenie "pod klucz", dzięki temu Danwood potrafi bardzo dokładnie ocenić koszt budowy.  Jest stworzony harmonogram, w którym prace poszczególnych ekip są ściśle zaplanowane i nie ma przerw w realizacji inwestycji. w przypadku technologii murowanej koszt nie jest precyzyjny, gdyż firma która robi kosztorys całościowy i oferuje projekt, nie odpowiada w żaden sposób za jego realizację lub kosztorys robią poszczególni wykonawcy w czasie trwania budowy,  osobno fachowiec od fundamentów, osobno elektryk itd.

Koszty i czas są praktycznie nie do ocenienie, nie mówiąc już o zakresach poszczególnych fachowców, w których często są "dziury", braku umów i zakresów pracy poszczególnych osób. Niemożliwe wręcz jest ustawienie wszystkich prac po kolei oraz przewidzenie odpowiedniego kosztu i czasu pracy ekip. Inwestor nie jest w stanie nad tym panować pracując i prowadząc normalne życie. Gdy Inwestor kupuje dom w firmie, która buduje domy murowane, często wzrost kosztów może wynikać z tego, że materiały są zakupywane przez te firmy "na bieżąco", a nie tak jak w domach prefabrykowanych. Danwood ma długofalowe umowy, które gwarantują atrakcyjne ceny.

Do niewątpliwej zalety przejrzystości ceny, ustalonej już na etapie planowania, istotną zaletą domów prefabrykowanych okazuje się być także czas budowy. Po około 8–12 tygodniach od rozpoczęcia budowy, rodzina może  wprowadzić się do własnego domu wykończonego "pod klucz". Domy marki Danwood można bez problemu stawiać zimą, ponieważ sucha technologia produkcji nie wymaga użycia wody na placu budowy i jeśli tylko fundament zostanie zalany przed mrozami, pozostałe prace można wykonać nawet w mroźne dni. Domy prefabrykowane mają 30–letnią gwarancję na konstrukcję domu.

Sprawdzona technologia i jakość

Domy Danwood są znane w całej Europie i Skandynawii. Szczególnie popularne są na wymagającym  rynku niemieckim.  Niemieccy inwestorzy przyzwyczajeni do wysokiej jakości materiałów i wykonania oraz wrażliwi na kwestie ekologii i komfortu mieszkania, chętnie korzystają z oferty Danwood.

Każdy dom przygotowywany jest w polskiej fabryce w Bielsku Podlaskim i wraz z polskimi inżynierami oraz  wykwalifikowaną ekipą, transportowany jest tirami do Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii i Irlandii, a także Szwajcarii czy Francji i oczywiście w każdy rejon Polski. Firma wybudowała już ponad 4500 domów.

źródło i zdjęcia: Danwood

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum