Placówkę oświatową, przy zastosowaniu systemów fermacell płyt gipsowo-włóknowych, zbudowała firma Moduł System.
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Piastowie (województwo mazowieckie) to kapitalny przykład komfortowego, bardzo atrakcyjnego wizualnie i nowoczesnego budownictwa w Polsce, wykonanego w technologii modułowej. Największą zaletą tego rozwiązania jest skrócenie procesu inwestycyjnego. Czas realizacji inwestycji, w porównaniu do technologii murowanej, jest krótszy o ok. 80%. Jest to błyskawiczne rozwiązanie narastającego problemu braku miejsc w placówkach oświatowych. Technologia gwarantuje także nieprzekraczalność założonego budżetu oraz możliwość szybkiego rozpoczęcia eksploatacji budynku. Modułowe obiekty spełniają wszelkie obowiązujące normy oraz przepisy bezpieczeństwa i z powodzeniem są wznoszone w Wielkiej Brytanii, w Holandii i w krajach Skandynawskich.
Budynek Miejskiego Przedszkola w Piastowie ma konstrukcję jednokondygnacyjną - parterową o powierzchni netto 1235 m². Kubatura budynku wynosi 4560 m³, zaś jego powierzchnia zabudowy to 1368 m². Przedszkole ma siedem oddziałów. Głównym wykonawcą odpowiedzialnym za całą inwestycję była firma Moduł System.
Jesteśmy pionierami budownictwa modułowego w Polsce. Popularyzujemy tą metodę wśród inwestorów i architektów, jako szybszą, bardziej efektywną, trwałą i tańszą od tradycyjnej. Pasjonuje nas innowacja w budownictwie, zapewnia Wojciech Nosowski, prezes Moduł System.
Zastosowane rozwiązania
Produkcja modułów, według wytycznych projektowych, trwała w fabryce Moduł System pięć miesięcy. Natomiast sam proces montażu konstrukcji na placu budowy zajął już tylko trzy miesiące. W budynku przedszkola zastosowano nowoczesne, energooszczędne i ekologiczne rozwiązania: