Projekty sięgające nieba należą w Polsce do Grupy SILIKATY

Wysokie budynki popularnie nazywane drapaczami chmur wznoszone są od przeszło stu lat. Wraz z upływem czasu rośnie wysokość kolejnych budynków, a także ich cena.

Projekty sięgające nieba należą w Polsce do Grupy SILIKATY
Grupa Silikaty Wyroby wapienno-piaskowe
Dane kontaktowe:
22 886 63 43, infolinia 0 801 573 577
Nowowiejska 33 07-415 Olszewo Borki

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Pierwsze tego typu obiekty powstawały głównie z powodów ekonomicznych - ceny gruntu w dużych miastach były bardzo wysokie, więc zdecydowano się na budowanie w górę. Później stały się symbolem potęgi przemysłu, a obecnie budowane są głównie w celach reprezentacyjnych.

Chicago, Frankfurt, Nowy Jork, Londyn mają już swoje drapacze chmur, teraz nadszedł czas na polskie miasta. Gdynia ma swój Sea Towers, we Wrocławiu powstał Sky Tower, a w Warszawie buduje się Złota 44. Grupa SILIKATY ma swój znaczący udział w realizacji wszystkich tych inwestycji. To właśnie materiały silikatowe od Grupy SILIKATY z powodzeniem zostały wykorzystane przy ich budowie.

Zaprojektowany przez Daniela Libeskinda wieżowiec Złota 44 w centrum Warszawy to obiekt, który mierzyć będzie 192 metry i funkcjonować ma, jako luksusowy budynek mieszkalny o 266 apartamentach, zajmujących kondygnacje 9 – 54. Dwa najwyższe piętra przeznaczone zostały na penthouse.

Co ciekawe najwyższy budynek w Polsce i jeden z 10 najwyższych w Europie stoi dziś nie w pełnej wieżowców Warszawie, tylko we Wrocławiu - Sky Tower ma aż 206 metrów wysokości. Od 11 piętra w górę wykonany jest z materiału Grupy SILIKATY. Siłą swoich gabarytów stał się urbanistycznym znakiem rozpoznawczym Wrocławia.

Na polskim Bałtykiem najwyżej sięgający gdyński Sea Towers – apartamentowiec zbudowany na samym nabrzeżu - to kolejny obiekt wykonany z produktów Grupy SILIKATY. Południowa wieża ma 141 metrów wysokości (125 do dachu), co daje jej miejsce w pierwszej dziesiątce polskich wieżowców. Jest to też zdecydowanie najwyższa budowla Trójmiasta.

Te spektakularne drapacze chmur zostały stworzone by zachwycać otoczenie zarówno swoim wyglądem jak i funkcjonalnością. Opierają się na nowoczesnych, intrygujących formach i rozwiązaniach materiałowych, do których z pewnością możemy zaliczyć SILIKATY.

Końcówka roku 2013 zapowiada się bardzo optymistycznie jeśli chodzi o nowe, wysokie obiekty budowlane. Panujące, dobre nastroje inwestorów dają duże szanse na kontynuowanie trendu wznoszącego. Z pewnością sprzyjać to będzie powstawaniu budynków biurowych ciekawych z punktu widzenia architektury, ale przede wszystkim konstrukcji i wykorzystywanych do ich budowy materiałów budowlanych.

Źródło: Grupa Silikaty

Więcej

 

Pozostałe publikacje Grupa Silikaty