Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Wrocław: „Kadry modernizmu” - konkurs Seleny dla studentów

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2011-09-02

Słynny Trzonolinowiec, Kredka i Ołówek czy budynek Dolmedu... W konkursie fotograficznym „Kadry modernizmu” każdy student może zaprezentować swoje spojrzenie na jeden z budynków zaliczanych do stylu powojennego modernizmu.

Wrocław: „Kadry modernizmu” - konkurs Seleny dla studentów

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Architektów Polskich we Wrocławiu, przy wsparciu uznanych fotografików i wykładowców. Firma Selena SA jest głównym patronem tego wydarzenia. Konkurs ma charakter otwarty i mogą wziąć w nich udział studenci wszystkich uczelni wyższych z całej Polski. Prace muszą obrazować wybrane wrocławskie budynki powstałe w latach 1945-1989.

Lista obiektów uwzględnionych w konkursie „Kadry modernizmu” oraz jego regulamin dostępne są na stronie www.wroclaw.sarp.org.pl. Fotografie powinny pokazywać budynki w szerszym kontekście urbanistycznym, oddawać ich architekturę, ale i przestrzeń w jakiej się znajdują. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie pięć zdjęć wykonanych techniką tradycyjną lub cyfrową. Prace można nadsyłać do 31 sierpnia 2011r

- Chętnie angażujemy się w inicjatywy społeczne i kulturalne w naszym regionie, a konkurs „Kadry modernizmu” to szczególne przedsięwzięcie.  Zwraca bowiem uwagę na unikalność powojennej architektury powstałej we Wrocławiu. Cieszymy się, że konkurs odświeży spojrzenie na wiele obiektów i podniesie świadomość społeczeństwa jak ważne są one dla urbanistycznej historii miasta – mówi Alicja Giersz Produkt Manager z firmy Selena S.A.

Obiekty, które znalazły się na liście, zostały uznane za dobra kultury współczesnej i powojenne dziedzictwo architektoniczne. Są wśród nich pojedyncze budynki, zespoły mieszkaniowe oraz kościoły, uznane za najbardziej wartościowe i wymagające szczególnej ochrony. W drugiej grupie obiektów znajdują się te, które mogą zostać ewentualnie przekształcone – jednak wszystkie tego typu działania powinny odbywać się przy konsultacjach architektoniczno-urbanistycznych.

Nagrody w konkursie Seleny „Kadry modernizmu”

Autorzy najlepszych zdaniem jury prac otrzymają nagrody w postaci: 500 zł i iPad Apple za zajęcie I miejsca, 500 zł i kurs fotografii za II miejsce oraz 500 zł za III miejsce. Dodatkowo przewidziano trzy wyróżnienia po 150 zł, a także nagrody dodatkowe – książki, prenumeraty, teczki architekta z profesjonalnymi programami do projektowania w technologii TYTAN EOS.

Więcej informacji o konkursie w zakładce aktualności na stronie: www.wroclaw.sarp.org.pl

Grupa Selena to holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej, prowadzący działalność na całym świecie i oparty na polskim kapitale. Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych.

Źródło: Selena

Więcej

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum