Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Panele

Zmiany w kanałach dystrybucji stolarki drzwiowej Classen

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2011-06-28

Classen wprowadza zmiany w kanałach dystrybucji stolarki drzwiowej. Po zakup kilkunastu ekskluzywnych kolekcji skrzydeł drzwiowych zaprasza wyłącznie do autoryzowanych salonów sprzedaży oraz sieci sklepów RuckZuck. 26 innych, popularnych kolekcji, od lipca br. dostępnych będzie w sieciach marketów budowlanych i pozostałych punktach sprzedaży pod wprowadzoną na polski rynek marką Family Door.

Podział na dwa kanały dystrybucji stolarki drzwiowej, zastosowany przez Classen jest odpowiedzią na potrzeby polskiego rynku i dowodem na jeszcze większą profesjonalizację firmy. Każdego roku Classen wprowadza na rynek kilka kolekcji skrzydeł drzwiowych. Dotychczas asortyment renomowanego producenta podłóg i skrzydeł drzwiowych wewnętrznych dostępny był zarówno w sieciach marketów budowlanych, punktach sprzedaży detalicznej jak i w sklepach RuckZuck. Z początkiem lipca bieżącego roku sytuacja ulegnie zmianie. 

Classen posiada ustabilizowaną pozycję na rynku i jako firma wypracowała markę, która szybko stała się symbolem najlepszej jakości produktów. Dynamiczny rozwój, systematyczne poszerzanie oferty handlowej i chęć wyjścia naprzeciw potrzebom konsumentów przyczyniły się do podjęcia decyzji o rozdzieleniu dystrybucji stolarki drzwiowej na dwa segmenty. Obie marki wywodzą się z tej samej fabryki, dlatego żaden z produktów nie straci na jakości, będzie natomiast lepiej dopasowany do oczekiwań Klienta – mówi  Anna Górecka, Dyrektor ds. Marketingu i Reklamy w firmie Classen.

Kolekcje drzwi należące do segmentu Classen Premium, takie jak Retro HR, Asteria czy Discovery oraz drzwi techniczne przeciwpożarowe sygnowane nazwą producenta będą dostępne wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży oraz sklepach RuckZuck – salonach oferujących produkty Classen.

Z myślą o klientach marketów budowlanych czy innych sieci sprzedaży, wśród których najbardziej popularne są takie kolekcje jak Century, Malaga, Antiope i Leto, Classen wprowadzi nieznaną dotąd w Polsce markę Family Door. Skupi ona ponad 20 kolekcji skrzydeł drzwiowych segmentu tzw. Family. Marka będzie również dostępna w sieci sklepów RuckZuck.

Pełna lista kolekcji skrzydeł drzwiowych dostępnych wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży i salonach RuckZuck:

  • Grupa Elegance: Natura HR, Latona HR, Malaga HR, Retro HR

  • Grupa Avangarde: Asteria

  • Grupa Modern: Discovery, Afrodyta, Tetyda, Andromeda, Demeter

  • Grupa Trend: Life

  • Drzwi techniczne: drzwi wewnętrzne wejściowe BORD, przeciwpożarowe EI30, EI60

Classen jest wiodącą marką wyrobów drewnianych i drewnopochodnych w Europie. Na polskim rynku firma reprezentowana jest przez spółkę CLASSEN-POL SA, a jej główna siedziba mieści się w Rybniku-Zwonowicach. Szeroka gama produktów firmy obejmuje oprócz paneli podłogowych również drzwi, ościeżnice oraz materiały wykończeniowe.

Źródło: Imago Public Relations

Więcej

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum