Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Pokoloruj swój dom z SELENĄ !

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2010-09-02

Firma Selena udostępnia aplikację, która umożliwia symulację zmiany koloru elewacji z produktami Tytan EOS. Budujesz lub odnawiasz dom i zastanawiasz się jaki kolor elewacji wybrać? Próbnik, który pokazuje Ci sprzedawca nie oddaje ostatecznego efektu i nie pobudza Twej wyobraźni? Skorzystaj więc z nowego programu komputerowego „Pokoloruj swój dom”...

Ta prosta w obsłudze aplikacja umożliwia symulację zmiany kolorystyki oraz faktury elewacji istniejących budynków. Dzięki niej, mając zaledwie projekt lub cyfrowe zdjęcie, można sprawdzić, jak budynek będzie prezentował się z nową fasadą.

Z programu „Pokoloruj swój dom” można korzystać bezpłatnie za pośrednictwem strony internetowej www.selena.pl. Aplikacja nie wymaga instalacji, a do jej użytkowania wystarczy komputer podłączony do sieci. „Pokoloruj swój dom” umożliwia przetestowanie kilkuset kolorów i wzorów tynków Tytan EOS, co pozwala wybrać produkt, który najlepiej zaprezentuje się na Twoim budynku. Program jest prosty w obsłudze, jednak wyposażono go w rozbudowane funkcje. Dzięki niemu można np. zaobserwować, jak wybrany kolor zmienia się wraz z porą dnia, czy sprawdzić, jak elewacja wyglądałaby z elementami boniowania.

Nakładanie tynku w trzech krokach

Podstawowe działanie programu „Pokoloruj swój dom” można przedstawić w trzech krokach.

  • Pierwszy to wybór zdjęcia cyfrowego lub projektu. Aby zaimportować je do programu wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk i wybrać plik ze swoich zbiorów. Co ciekawe, zdjęcie może być wykonane nawet telefonem komórkowym.

  • Drugi krok to wybór powierzchni, którą chce się pokryć nowym kolorem. W tym celu należy zaznaczyć za pomocą myszy punkty, które łączą się w zamknięte obwody, uwzględniając przy tym otwory (np. okna).

  • Ostatnią czynnością jest wybór faktury oraz koloru elewacji. Aby dokonać zmiany, wystarczy kliknąć na wskazany obszar, a następnie wybrać barwę spośród szerokiej palety kolorów dostępnych we wzorniku Tytan EOS.

Na koniec projekt budynku z nową elewacją można zapisać lub wydrukować, co pozwoli z łatwością znaleźć tynk, zastosowany podczas symulacji.

Zapraszamy do zabawy w kolorowanie! Sprawdź sam jak to działa!
https://www.inzynier24.pl/selena/kolory_tytan_eos/index.php?a=kolorowanie&b=program


źródło: Selena SA

Więcej

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum