Schöck Combar®: alternatywa dla stali w ekstremalnych warunkach

Stal od wielu dziesięcioleci odgrywa kluczową rolę jako materiał do zbrojenia betonu w budownictwie. Jednak w agresywnych warunkach środowiskowych i elektromagnetycznych, gdzie stal jest szczególnie podatna na korozję, tradycyjne konstrukcje żelbetowe często nie spełniają wymagań. W takich sytuacjach Schöck Combar® oferuje nowe, innowacyjne rozwiązania.

Schöck Combar®: alternatywa dla stali w ekstremalnych warunkach
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa Rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa wielorodzinnego
Dane kontaktowe:
22 533 19 33
Burakowska 14 01-066 Warszawa, kampus biurowy FOREST

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Schöck Combar® charakteryzuje się licznymi zaletami. Przykłady zastosowań obejmują łatwe docinanie elementów podczas budowy tuneli oraz neutralność elektromagnetyczną zbrojenia z włókien szklanych, co jest kluczowe w stacjach transformatorowych i placówkach badawczych.

Dodatkowo, wysoka odporność na korozję sprawia, że Combar® idealnie sprawdza się przy budowie chodników mostowych oraz ścian odbojowych mostów.

Zbrojenie z włókien szklanych umożliwia realizację nowoczesnych i ekonomicznych rozwiązań technicznych w wielu innych obszarach.

Zobacz film: Schöck Combar® - test uderzeniowy.

Obszary zastosowania Schöck Combar®:

  • Specjalistyczne budownictwo podziemne.
  • Obiekty infrastrukturalne.
  • Obiekty przemysłu energetycznego.
  • Budownictwo naziemne.
  • Placówki badawcze.
  • Budownictwo morskie i elewacje.

Dzięki zastosowaniu Schöck Combar®, projektanci i inżynierowie mogą realizować konstrukcje, które sprostają wymaganiom współczesnych i przyszłych wyzwań w budownictwie.

źródło i zdjęcia: Schöck Sp. z o. o.

Autor
Sebastian Malinowski
Sebastian Malinowski

Z mediami związany od ponad 25 lat. Przygodę w prasie zaczynał jako redaktor w magazynie komputerowym ENTER, następnie przez wiele lat związany z magazynem komputerowym PC Format. W branży budowlanej od 2019 roku - na początku jako redaktor online w miesięczniku Murator, obecnie jako redaktor prowadzący serwis BudownictwoB2B.pl. Autor artykułów poradnikowych, majsterkowicz i ogrodnik. Wolny czas spędza w bliskim kontakcie z naturą, remontując swoją starą chałupę na Kurpiach.