Aluprof prezentuje przyszłość budownictwa w albumie "Designing Tomorrow"

Dostępne jest najnowsze wydanie albumu trendów AluBook. Czwarta edycja tej unikalnej publikacji od Aluprof, zatytułowana „Designing Tomorrow,” koncentruje się na przyszłości budownictwa i wyzwaniach, jakie stoją przed branżą w obliczu rosnącego kryzysu klimatycznego.

Aluprof prezentuje przyszłość budownictwa w albumie "Designing Tomorrow"
Aluprof S.A. Systemy aluminiowe
Dane kontaktowe:
+48 (33) 819 53 00, +48 (33) 822 05 12
Warszawska 153 43-300 Bielsko-Biała

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Album nie tylko prezentuje imponujące obiekty zrealizowane z wykorzystaniem rozwiązań marki, ale także porusza istotne tematy dotyczące roli sektora w tworzeniu nowoczesnych, ekologicznych budynków. W publikacji znalazły się również rozmowy z czołowymi architektami i ekspertami.

W związku z obecnymi trendami, takimi jak rozwój technologii cyfrowych i dbałość o środowisko, najnowsze wydanie AluBook będzie dostępne głównie w formie elektronicznej.

AluBook to autorski projekt Aluprof, mający na celu przegląd i promowanie najnowszych trendów architektonicznych, ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonego budownictwa i dążenia do zeroemisyjności.

Tematem przewodnim najnowszego  wydania AluBooka jest budownictwo przyszłości, rozumiane jako konieczność odpowiadania branży na wyzwania cywilizacyjne, z jakimi mierzy się współczesny świat. Zmiany klimatyczne, zmniejszające się zasoby surowców naturalnych, wzrost zanieczyszczenia przyrody czy postępująca urbanizacja to tylko niektóre z problemów stojących przed przedstawicielami sektora budowlanego. W tegorocznej publikacji próbujemy odpowiedzieć na pytanie, w jakim kierunku powinien podążać rynek, aby zachować środowisko naturalne w jak najlepszym stanie oraz jak zapewnić maksymalny komfort użytkownikom budynków komercyjnych i prywatnych – podkreśla Bożena Ryszka, dyrektor marketingu i PR firmy Aluprof.

Poznaj opinie ekspertów branżowych

Tak jak w poprzednich edycjach, także w najnowszym wydaniu AluBooka znalazły się wywiady z czołowymi przedstawicielami branży architektonicznej.

Wśród rozmówców tym razem są m.in. Dżafar Bajraszewski, członek zarządu APA Wojciechowski Architekci, Oliwia Dec-Wolszczak z DWAA Architekci oraz Jacek Droszcz ze studia KWADRAT.

Poruszono również tematy związane ze zrównoważonym budownictwem – dr inż. Dominik Włodarczyk, kierownik zespołu w SWECO Polska i asesor BREEAM, opowiedział o znaczeniu certyfikacji w rozwoju sektora budowlanego.

Przy okazji nawiązano do poprzedniej edycji projektu „Future Builders”, przypominając wypowiedzi wybitnych architektów, takich jak Bogdan Zaha z pracowni Zaha Hadid Architects oraz Jacek Ewý.

W AluBook „Designing Tomorrow” swoje opinie wyrazili także przedstawiciele kluczowych organizacji, w tym Alicja Kuczera, dyrektor zarządzająca PLGBC, oraz Agnieszka Kalinowska-Sołtys, prezes SARP. Kierunki rozwoju branży komentowali również liderzy firm budowlanych, z prezesem Aluprof, Tomaszem Grelą, na czele.

Wyjątkowe obiekty powstałe z użyciem rozwiązań lidera branży

Każde dotychczasowe wydanie AluBooka obejmuje prezentację prestiżowych inwestycji na całym świecie, w których zastosowano rozwiązania Aluprof.

W najnowszej edycji znalazły się m.in. Dworzec Warszawa Zachodnia, krakowski kompleks biurowy UNITY CENTRE, londyński THE FORGE – pierwszy w Wielkiej Brytanii budynek komercyjny o zerowej emisji dwutlenku węgla netto, luksusowe apartamenty przy ulicy Szarej 8 w Warszawie oraz Villa Havet w fińskiej Loviisie, która stanowi przykład harmonijnego połączenia budynku z otaczającą naturą.

Jeden z rozdziałów poświęcono architekturze nadmorskiej, ukazując, jak nowoczesne obiekty – takie jak biurowiec Neon (część kompleksu Alchemia), apartamenty Plac Unii w Gdyni, Rezydencja Wintera w Gdańsku oraz Seaside Garden i Apartpark Baltic Home w Świnoujściu – współgrają z nadmorskim krajobrazem.

Wśród przedstawionych inwestycji znalazły się także luksusowe hotele, takie jak Radisson Blu Hotel, Wave Apartments, Seaside Park Hotel i Shellter Hotel & Apartments, oraz obiekty publiczne, w tym Muzeum II Wojny Światowej i Europejskie Centrum Solidarności.

Wszystkie te projekty łączą szacunek dla przyrody i historii z nowoczesnymi trendami architektonicznymi oraz wymaganiami ekologicznymi.

Pobierz bezpłatnie najnowsze wydanie albumu trendów AluBook

Aby promować odpowiedzialne podejście do budownictwa i dzielić się wiedzą, Aluprof udostępnia najnowsze wydanie swojego albumu trendów bezpłatnie.

W związku z rosnącą popularnością rozwiązań cyfrowych oraz dbałością o środowisko, firma zachęca do korzystania z wersji elektronicznej AluBook „Designing Tomorrow”, dostępnej do pobrania na stronie internetowej. Dla zagranicznych odbiorców przygotowano także wydanie w języku angielskim.

„Obiekt Roku w Systemach Aluprof” i projekt „Future Builders”

Nowe wydanie albumu przypomina o wywiadach zrealizowanych w ramach projektu „Future Builders” oraz prezentuje nagrodzone obiekty z czwartej edycji międzynarodowego konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”.

Dodatkowo wprowadza czytelników w temat międzynarodowej konferencji „Future Builders” oraz towarzyszącego jej konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” 2024.

Konkurs „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” to prestiżowe, międzynarodowe wydarzenie mające na celu wyróżnienie i promocję wybitnych realizacji architektonicznych z Polski i zagranicy, w których wykorzystano innowacyjne systemy aluminiowe Aluprof.

Wydarzenie skierowane jest do pracowni architektonicznych, niezależnych architektów, deweloperów, inwestorów oraz generalnych wykonawców.

Jury, w skład którego wchodzą czołowi polscy architekci, wybiera projekty wyróżniające się wyjątkową estetyką, funkcjonalnością oraz spełniające założenia zrównoważonego budownictwa. Konkurs organizowany jest co dwa lata, a w tym roku odbędzie się jego piąta edycja.

Projekt „Future Builders”, towarzyszący konkursowi, stanowi platformę komunikacyjną, która ma na celu stworzenie przestrzeni do merytorycznych dyskusji, edukacji oraz inspirowania przyszłych pokoleń architektów i inżynierów w kontekście zrównoważonego budownictwa i przyszłości architektury na świecie.

źródło i zdjęcia: Aluprof S.A.

Autor
Sebastian Malinowski
Sebastian Malinowski

Z mediami związany od ponad 25 lat. Przygodę w prasie zaczynał jako redaktor w magazynie komputerowym ENTER, następnie przez wiele lat związany z magazynem komputerowym PC Format. W branży budowlanej od 2019 roku - na początku jako redaktor online w miesięczniku Murator, obecnie jako redaktor prowadzący serwis BudownictwoB2B.pl. Autor artykułów poradnikowych, majsterkowicz i ogrodnik. Wolny czas spędza w bliskim kontakcie z naturą, remontując swoją starą chałupę na Kurpiach.