MPFort 2F: Nowoczesna membrana dachowa łącząca trwałość, wyciszenie i oszczędność energii

Izolacja dachu to kluczowy element każdego domu. Odpowiednio dobrany materiał może znacząco poprawić komfort mieszkania, oszczędności energetyczne oraz trwałość całej konstrukcji. Jednym z najnowszych i najbardziej innowacyjnych produktów na rynku jest Ekran MPFort 2F – efekt wieloletnich badań i pracy zespołu Marma Polskie Folie oraz Grupy Marma.

MPFort 2F: Nowoczesna membrana dachowa łącząca trwałość, wyciszenie i oszczędność energii
Marma Polskie Folie Membrany dachowe (MWK), folie paroizolacyjne, folie paroprzepuszczalne, taśmy do folii budowlanej
www.marma.com.pl www.sklep.marma.com.pl

Co to jest Ekran MPFort 2F?

MPFort 2F to podwójna, wysokoparoprzepuszczalna membrana, która została wyprodukowana według nowej, opatentowanej metody. Wyróżnia się wyjątkową trwałością i wytrzymałością, a także unikalnymi cechami, które zawdzięcza zastosowaniu dwóch filmów paroprzepuszczalnych. Tradycyjne membrany posiadają jeden film, który zatrzymuje wodę, ale przepuszcza parę wodną. W MPFort 2F zastosowano dwa takie filmy, połączone specjalną włókniną, tworzącą mikroprzestrzeń, która dodatkowo tłumi dźwięki.

Dlaczego warto wybrać MPFort 2F?

  • Wytrzymałość i trwałość: Dzięki zastosowaniu polipropylenu oraz innowacyjnej konstrukcji, MPFort 2F jest niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne, co zapewnia długowieczność pokrycia dachowego.
  • Wyciszenie: Unikalna struktura membrany pozwala na tłumienie wysokich dźwięków, co jest szczególnie ważne w przypadku dachów pokrytych blachą, która łatwo przenosi hałas, np. podczas deszczu czy silnego wiatru.
  • Energia i oddychanie: Wysoka paroprzepuszczalność (sd = 0,015 +0,06/-0,01 [m]) gwarantuje, że dach "oddycha", co zapobiega kondensacji pary wodnej i powstawaniu wilgoci, a jednocześnie przyczynia się do oszczędności energetycznych.
Dach cichy i bezpieczny - innowacyjna membrana z podwójną ochroną!

Uniwersalność zastosowań

Ekran MPFort 2F jest niezwykle wszechstronny i może być stosowany jako uszczelnienie pod wszelkimi pokryciami dachowymi, zarówno tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi. Jego grubość i wytrzymałość sprawiają, że idealnie nadaje się jako warstwa poślizgowa pod pokryciami z płaskich blach łączonych na rąbki. Dzięki temu blachy nie ulegają uszkodzeniom spowodowanym codziennymi ruchami termicznymi.

Innowacyjność doceniona na rynku

MPFort 2F nie tylko wprowadza nową jakość w izolowaniu dachów, ale także został uhonorowany Złotym Medalem Podkarpackiego Rynku Budowlanego za swoją innowacyjność i wkład w poprawę jakości życia. To wyróżnienie podkreśla, jak ważnym krokiem naprzód jest ten produkt w dziedzinie budownictwa.

Ekran MPFort 2F to rozwiązanie, które łączy w sobie trwałość, wyciszenie, efektywność energetyczną oraz doskonałą paroprzepuszczalność. Dzięki zaawansowanej technologii i wysokiej jakości materiałom, stanowi idealny wybór dla każdego, kto szuka nowoczesnych i skutecznych rozwiązań dla swojego dachu. Wybierając MPFort 2F, inwestujesz w komfort i trwałość swojego domu na wiele lat.

źródło i zdjęcia: Marma Polskie Folie