Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Szuflady Ultra Box: Sekrety ergonomicznej i przestronnej kuchni

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że szuflady stanowią jedno z najbardziej praktycznych rozwiązań do dolnych szafek. Jednak czy możliwe jest, aby były one jeszcze bardziej komfortowe w codziennym użytku? Czy istnieje sposób, by otwierały się łatwiej, płynniej i cicho? Tak, dzięki najnowszym innowacjom wprowadzonym do systemów Ultra Box REJS, korzystanie z nich stało się jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Odkryj, co czyni je wyjątkowymi.

Szuflady Ultra Box: Sekrety ergonomicznej i przestronnej kuchni
REJS Sp. z o.o. Ergonomiczne systemy umożliwiające optymalne wykorzystanie przestrzeni kuchennej
www.rejs.eu
REJS Sp. z o.o. Ergonomiczne systemy umożliwiające optymalne wykorzystanie przestrzeni kuchennej
Dane kontaktowe:
54 280 56 51
Mławska 61, 87-500 Rypin

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Wprowadzone do oferty zaledwie rok temu, szuflady z serii Ultra Box od samego początku budzą zainteresowanie. Ich wyjątkowość podkreśla nowoczesny design, charakteryzujący się smukłymi, cienkimi bokami o grubości jedynie 13 mm.

Jednak to nie tylko estetyka jest ich atutem. Dużą wagę przywiązuje się także do funkcjonalności, szczególnie do łatwości otwierania i zamykania. Dlatego też przeszły one przez rygorystyczne testy wytrzymałościowe, wykazując trwałość na poziomie 80.000 cykli przy obciążeniu 40 kg, co potwierdza certyfikat przyznany przez renomowaną jednostkę notyfikowaną SGS.

- To nie wszystko. Teraz komfort ruchu szuflad Ultra Box jest jeszcze wyższy. Dzięki synchronizacji wysuwu nawet szerokie szuflady poruszają się stabilnie i równo. Miękki dociąg zapewnia delikatne i dyskretne zamykanie, zaś dzięki nowemu mechanizmowi push to open wystarczy lekkie naciśnięcie frontu, by szuflada otworzyła się automatycznie - cicho i płynnie - wyjaśnia Agnieszka Sobocińska, Dyrektor Marketingu REJS. - System push to open to bardzo wygodne rozwiązanie np. w przypadku mebli kuchennych i łazienkowych, gdzie często mamy zajęte, mokre lub brudne ręce. Dzięki niemu, by otworzyć meble nie musimy chwytać za uchwyt czy front ryzykując jego ubrudzenie. Niżej położone szuflady można otworzyć kolanem lub nawet stopą. - dodaje.

Za jednym frontem

Znaczącym udogodnieniem okazuje się mały mechanizm, który zyskuje na popularności w szufladach wewnętrznych – czyli tych, które są ukryte za wspólnym frontem. Mowa tu o zabieraku, czyli specjalnym uchwycie, który umożliwia szybkie otworzenie wybranej szuflady.

Systemy organizacji wewnętrznej doskonale sprawdzają się w różnorodnych przestrzeniach.
Systemy organizacji wewnętrznej doskonale sprawdzają się w różnorodnych przestrzeniach.

Dzięki niemu można łatwo wysunąć górną szufladę, która nie jest bezpośrednio połączona z frontem, lub, po użyciu przycisku zwalniającego, otworzyć dolną szufladę frontową. To rozwiązanie znacząco poprawia funkcjonalność i dostępność przechowywanych przedmiotów.

Zabierak to specjalny uchwyt pozwalający szybko zdecydować, którą szufladę chcemy w danej chwili otworzyć.
Zabierak to specjalny uchwyt pozwalający szybko zdecydować, którą szufladę chcemy w danej chwili otworzyć.

Dodatkowym atutem zwiększającym stabilność szuflad z wysokim frontem są wbudowane relingi boczne. Te ulepszenia sprawiają, że nawet szuflady o dużej szerokości i znacznym obciążeniu, jak np. te przeznaczone do segregacji odpadów, działają płynnie podczas otwierania i zamykania.

Wykorzystanie najwyższej jakości materiałów oraz prowadnic w systemie Ultra Box zapewnia imponującą nośność na poziomie 40 kg, co jest szczególnie doceniane w przypadku szuflad na odpady czy w spiżarniach. Dodatkowo, sam proces instalacji Ultra Box jest niezwykle prosty dzięki systemowi montażu na klik i możliwości trójwymiarowej regulacji frontu.

Duży wybór wymiarów

Systemy Ultra Box wyróżniają się nie tylko komfortem ruchu. Ich dodatkową zaletą jest możliwość idealnego dopasowania do każdej zabudowy dzięki bogatej ofercie wymiarów. Dostępne są one w czterech wysokościach (86, 118, 167, i 199 mm) oraz sześciu długościach prowadnic (300, 350, 400, 450, 500, i 550 mm), co umożliwia precyzyjne dostosowanie do indywidualnych potrzeb.

W szufladach Ultra Box zamontowano uniwersalne relingi.
W szufladach Ultra Box zamontowano uniwersalne relingi.

Kompletne zestawy zawierają prowadnice, boki, mocowania ścianki tylnej oraz zaślepki, a wszystkie elementy oferowane są w dwóch eleganckich kolorach: białym i grafitowym, co ułatwia ich integrację z różnorodnymi schematami kolorystycznymi wnętrz.

- Front (w przypadku modeli frontowych), tył i dno szuflady Ultra Box wykonuje się z kolei z płyty meblowej - na przykład tej samej, z której budowane są korpusy lub fronty danej zabudowy. Pozwala to każdorazowo samodzielnie określać szerokość szuflady w zależności od potrzeb i specyfiki miejsca, a także - co również bardzo istotne - umożliwia uzyskanie jeszcze lepszego efektu wizualnego. Wszystko będzie do siebie idealnie pasować - dodaje Agnieszka Sobocińska.

Kulminacyjnym punktem oferty są systemy organizacji wewnętrznej, które doskonale sprawdzają się w różnorodnych przestrzeniach: od kuchni, przez łazienkę i salon, po garderobę i biuro.

Szuflady Ultra Box niezwykle łatwo otwieraja sie i zamykają.
Szuflady Ultra Box niezwykle łatwo otwiera sie i zamyka.

Dla szuflad Ultra Box dostępne są wyrafinowane drewniane wkłady kuchenne, które mogą być wykończone eleganckim czarnym lub miedzianym aksamitem w przypadku wkładów garderobianych, jak również uniwersalne relingi.

Te rozwiązania zapewniają łatwość w utrzymaniu porządku przechowywanych przedmiotów, eliminując ryzyko ich przemieszczania się czy mieszania, nawet jeśli są to drobne akcesoria.

źródło i zdjęcia: REJS