PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Izolacje techniczne

Izolacja ArmaFlex Duct Plus Al wolna od włókien i kurzu do wnętrz o podniesionych wymaganiach higienicznych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2022-08-04

To łatwa w montażu i trwała izolacja kauczukowa w formie rolki. Została zaprojektowana z myślą o izolacji termicznej i akustycznej kanałów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych oraz instalacji rurowych. ArmaFlex® Duct Plus Alu ma pokrycie z aluminiowej folii zbrojonej włóknem szklanym, która nadaje całości estetycznego wyglądu i pozwala na uzyskanie powierzchni bardzo łatwej do czyszczenia.

ArmaFlex Duct Plus Al przeznaczona jest do izolacji przewodów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych oraz instalacji rurowych. Stanowi skuteczną ochronę akustyczną, termiczną i przeciwkondensacyjną.

Dzięki elastomerycznej, kauczukowej strukturze i pokryciu zbrojoną warstwą aluminium, jest wolna od włókien i kurzu oraz wyjątkowo łatwa do utrzymania w czystości - może być więc stosowana także w przestrzeniach o podniesionych wymaganiach higienicznych.

ArmaFlex Duct Plus Al to kauczukowe izolacje w formie rolki z dodatkową zewnętrzną warstwą folii aluminiowej zbrojonej włóknem szklanym. Stosowane mogą być na wszelkiego typu instalacjach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych czy w systemach HVAC przesyłających czynniki o temperaturze w zakresie od -50 do +110°C.

Izolacja ArmaFlex Duct Plus Al
ArmaFlex Duct Plus Al to kauczukowe izolacje w formie rolki z dodatkową zewnętrzną warstwą folii aluminiowej zbrojonej włóknem szklanym

Ochrona przed hałasem i stratami energetycznymi

Zamkniętokomórkowa struktura izolacji zapewnia wysokowydajną ochronę termiczną i pozwala na ograniczenie strat energetycznych. To także doskonała bariera przeciwwilgociowa zabezpieczająca ochraniane instalacje przed przenikaniem do wnętrza pary wodnej i jej kondensacji na powierzchni kanałów i przewodów, co przekłada się na minimalizację ryzyka wystąpienia korozji.

Izolacje Armacell ArmaFlex Duct pozwalają też na ograniczenie hałasu w pomieszczeniach - już dziewięciomilimetrowa warstwa okładziny wpływa na wytłumienie wewnętrznych odgłosów powstających wewnątrz instalacji i przewodzonych wzdłuż kanałów.

Wysoka elastyczność materiału i reagująca na nacisk wewnętrzna warstwa samoprzylepna na bazie zmodyfikowanego akrylu na osłonie siatkowej, ułatwiają instalację izolacji także w trudnodostępnych przestrzeniach i przyspieszają wykonanie prac - eliminują konieczność pokrywania przewodów osobnymi taśmami klejącymi i klejami. 

ArmaFlex Duct Plus Al stosuje się do izolacji przewodów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych oraz instalacji rurowych - stanowi skuteczną ochronę akustyczną, termiczną i przeciwkondensacyjną
ArmaFlex Duct Plus Al stosuje się do izolacji przewodów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych oraz instalacji rurowych - stanowi skuteczną ochronę akustyczną, termiczną i przeciwkondensacyjną

Izolacja do wnętrz o podniesionych wymaganiach higienicznych

Dzięki wykonaniu z syntetycznego kauczuku, izolacja ArmaFlex Duct Plus Al nie powoduje powstawania pyłów i uwalniania włókien podczas instalacji oraz przez cały okres użytkowania. Umożliwia to stosowanie jej także we wszystkich pomieszczeniach wymagających podwyższonego poziomu higieny, takich jak placówki medyczne czy centra baz danych z wrażliwymi na zanieczyszczenia urządzeniami technicznymi.

Dodatkowe pokrycie materiału zbrojoną folia aluminiową ułatwia utrzymanie izolacji w czystości oraz zapewnia estetyczny wygląd. Całość nie wymaga stosowania zewnętrznych okładzin.

Większe bezpieczeństwo użytkowników

Wszystkie izolacje Armacell ArmaFlex Duct Plus, także te z dodatkową warstwą aluminiową, zapewniają podwyższony stopień ochrony na wypadek pożaru. Przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi normami badania wykazały, że mieszczą się w klasie B-s3, d0, co oznacza, że są materiałem nierozprzestrzeniającym ognia, samogasnącym, niezapalnym i niekapiącym.

Brak płonących kropli zmniejsza ryzyko obrażeń dla osób znajdujących się wewnątrz pomieszczeń objętych pożarem oraz stanowi aktywną ochronę przed przenoszeniem się ognia na powierzchnie znajdujące się poniżej zaizolowanych instalacji.

Źródło i zdjęcia: Armacell Poland

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum