Czy istnieje alternatywa dla net-bilingu?

Po ogłoszeniu zmian w przepisach dotyczących rozliczania właścicieli domowej fotowoltaiki, część firm działających w branży przygotowała alternatywne propozycje, mające na celu złagodzić ekonomiczne skutki nowelizacji.

Czy istnieje alternatywa dla net-bilingu?
Columbus Energy Fotowoltaika
Dane kontaktowe:
Jasnogórska 9 31-358 Kraków

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

W Columbus uruchomiliśmy usługę Prąd jak Powietrze 2.0, która pozwoli uzyskać zbliżony czas zwrotu inwestycji w fotowoltaikę, do tego jaki miał miejsce w systemie opustów.

Użytkownicy Prąd jak Powietrze 2.0, zamiast sprzedawać nadwyżki energii z fotowoltaiki i oddzielnie płacić za prąd pobierany z sieci, mogą zbilansować swoją energię, tak jak miało to miejsce w systemie opustów.

Różnica jest taka, że w opustach bilansowanie odbywa się w stosunku 1:0,8 lub 1:0,7 (w zależności od mocy instalacji), a w Prąd jak Powietrze 2.0 – w stosunku 1:1. Oznacza to, że użytkownicy naszej usługi odbierają dokładnie tyle kilowatogodzin, ile przekazali do sieci.

Mogą to zrobić w dowolnym momencie – 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Co ważne, nie muszą ponosić kosztów dystrybucji energii, które stanowią aktualnie niemal połowę ceny 1 kilowatogodziny.

Net-billing – dowiedz się więcej o zasadach nowego systemu

Jedyny koszt, który obowiązuje naszych klientów to stała opłata produktowa, zależna od mocy instalacji, która wynosi od 39 zł miesięcznie. Okres zwrotu dla średniej instalacji fotowoltaicznej, korzystającej z usługi Prąd jak Powietrze 2.0 wynosi 7–8 lat.

źródło i zdjęcie: Columbus Energy