Rekuperatory ścienne Marley MEnV180 i MEnV180 PLUS - właściwa wentylacja pomieszczeń

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Rekuperatory ścienne Marley MEnV180 i MEnV180 PLUS - właściwa wentylacja pomieszczeń

Odpowiednia wentylacja utrzymuje Twój dom w dobrej kondycji i zapobiega rozwojowi niepożądanych mikroorganizmów. Jest to szczególnie ważne w budynkach docieplonych i ze szczelną stolarką drzwiową i okienną. Wietrzenie przez otwieranie okien wiąże się z dużą stratą energii. Można temu zapobiec stosując rekuperatory Marley montowane w ścianach, które odzyskują ciepło z usuwanego zużytego powietrza i ogrzewają nim świeże, pobierane z zewnątrz.

ZASADA DZIAŁANIA REKUPERATORÓW ŚCIENNYCH

Silnik w rekuperatorach Marley zmienia kierunek pracy co 70 sekund. Ciepłe zużyte powietrze jest usuwane z pomieszczenia podgrzewając ceramiczny wymiennik. Następnie zmieniany jest kierunek przepływu powietrza a zasysane świeże powietrze odzyskuje ciepło zgromadzone w wymienniku.

Istnieje możliwość łączenia ze sobą dwóch jednostek. Wówczas kiedy jedno urządzenie dostarcza świeże powietrze, drugie usuwa zużyte powietrze z wewnątrz. Po 70 sekundach jednostki komunikują się ze sobą radiowo i zmieniają kierunki pracy silników.

Rekuperator Marley zatrzymuje ciepło w domu

BUDOWA REKUPERATORÓW MEnV180 i dane techniczne

Rekuperator MEnV 180
Rekuperator MEnV 180

DODATKOWE INFORMACJE

  • rekuperatory ścienne Marley dostarczane są w kompletach do natychmiastowej instalacji. W kartonie oprócz samego urządzenia znajduje się pilot do jego obsługi, instrukcja, oraz inne niezbędne do montażu akcesoria.
  • wydajność odzysku energii to max. 85% w zależności od urządzenia, trybu pracy oraz warunków zewnętrznych.
  • standardowo dostarczane urządzenia są przeznaczone do ścian grubości 50 cm. Można je skracać do dystansu zapewniającego miejsce na silnik, filtr oraz wymiennik, np. w przypadku rekuperatorów Marley jest to 28 cm. Możliwy jest montaż w ścianach o grubości 50-100 cm, ale do tego wymagany jest zakup dodatkowych części.
  • w celu zamontowania rekuperatorów Marley należy wykonać otwór o średnicy 180 mm.
  • w ofercie znajdują się dodatkowe akcesoria, jak filtry klasy F7, przedłużki, itp.
Rekuperatory MEnV180 - zasada działania
Rekuperatory MEnV180 - instrukcja montażu

 Instrukcje montażu, rekuperatory MEnV180:

NOWOŚĆ 2021: rekuperator ścienny Marley Air 4.0.

Rekuperator Marley Air 4.0 to nowoczesne urządzenie przeznaczone do ciągłej wentylacji pomieszczeń, zapewniające odzysk ciepła na poziomie 80%.

Rekuperator ścienny Marley Air 4.0 jest bardzo łatwy w montażu. Po wykonaniu w ścianie otworu o średnicy 180 mm, wszystkie pozostałe czynności instalacyjne można zrobić bez użycia specjalistycznych narzędzi, wystarczy śrubokręt. Podobnie wszystkie operacje związane z konserwacją urządzenia są niezwykle łatwe i dokonywane od strony wnętrza budynku.

Rekuperator Marley Air 4.0 jest obsługiwany przy pomocy pilota. Pilot umożliwia włączanie/wyłącznie urządzenia, przełączanie trybu pracy (I, II, III) oraz ustawienie trybu letniego (ciągły nawiew z zewnątrz). Trzy tryby pracy I (19m3/h), II (35m3/h) i III (50m3/h) elastycznie dopasowują wydajność rekuperatora do aktualnych potrzeb. W trakcie pracy w II trybie (przepływ powietrza 35m3/h), dwa sparowane urządzenia zużywają tylko 0,15 W energii m3/h (klasa energetyczna A). W tym samym trybie pracy (II) emisja dźwięku to tylko 23 dB (A).

Pilot służący do sterowania rekuperatorem Air 4.0
Pilot służący do sterowania rekuperatorem Air 4.0

Podobnie jak inne rekuperatory Marley, dwie jednostki Air 4.0 można skomunikować ze sobą radiowo w celu współpracy, w przypadkach większych kubatur.

BUDOWA REKUPERATORÓW Marley AIR 4.0

Rekuperator Marley AIR 4.0
Rekuperator Marley AIR 4.0
Działanie rekuperatora Marley Air 4.0

Instrukcja montażu:

Podstawowe dane techniczne
Kontakt z przedstawicielem Marley: https://www.marley.pl/pl/o_nas/kontakt/index.htm

www.marley.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje