Dom energooszczędny (fotowoltaika - pompa ciepła - rekuperacja - klimatyzacja)

Ten dom będzie samowystarczalny! Wszystko dzięki instalacji fotowoltaicznej o mocy 9 kW. Źródłem ciepła będzie powietrzna pompa ciepła Neoheat Plus Eko 11. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to Neovent KNV 520 LUX o wydajności 520 m3 na godzinę. Jest też klimatyzacja split Fuji Electric KETA RSG09. Efekt? Dom bez rachunków, z czasem zwrotu nakładów na fotowoltaikę 6 lat. Znakomita jakość powietrza wewnątrz, komfort życia w domu bezobsługowym. 

Urządzenia dostarczył Iglotech - wiodąca sieć hurtowni urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Urządzenia i instalację fotowoltaiczną zamontowała firma SunCrew z Brodnicy - prężnie działająca w całej Polsce firma wykonująca instalacje fotowoltaiczne (ma już kilkaset realizacji) i montująca urządzenia OZE w całej Polsce.  

Zobacz, jak powinien wyglądać współczesny dom.

Powietrzna pompa ciepła Neoheat Plus Eko 11

Urządzenie o mocy 11 kW. Ma wbudowane pompę obiegową i zawór trójdrogowy do rozdziału CWU i CO. Jest więc możliwość sterowanie dwoma obiegami cieplnymi, np. ogrzewaniem podłogowym i tradycyjnymi grzejnikami. Opcja trybu wakacyjnego i sterowanie Wi-Fi. Dodatkowo zbiornik buforowy do grzania ciepłej wody użytkowej. SCOP= 3,93.

Pompa ciepła Neoheat Eko to idealne urządzenie do ogrzewania domów jednorodzinnych z przepływowym grzaniem ciepłej wody użytkowej. Daje też możliwość chłodzenie domu latem. Neoheat Eko to urządzenie o wysokiej sprawności, będzie ogrzewało dom także przy bardzo niskich ujemnych temperaturach. 

Centrala Neovent KNV 520 LUX

To urządzenia dbające o mechaniczną wymianę powietrza z jednoczesnym odzyskiem ciepła (sprawność odzysku: 95%), filtracją oraz ogrzewaniem powietrza nawiewanego w domach jednorodzinnych, sklepach, restauracjach i innych obiektach użyteczności publicznej o powierzchni do 150 m2. Centrale wyposażone są w aluminiowy wymiennik ciepła (krzyżowo-przeciwprądowy). Centrale przystosowane są do pracy w wersji stojącej i wiszącej.  Łatwy montaż, cicha praca - to kolejne zalety. Urządzenie ma klasę energetyczną A.

Klimatyzator KETA Fuji Electric

Nie tylko schładza, ale i oczyszcza powietrze dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości filtrów. Zastosowano filtr polifenolowy. Urządzenie szczególnie polecane dla alergików, dzieci i osób starszych. Filtr polifenolowy zatrzymuje także nieprzyjemne zapachy. Drugim z zastosowanych rozwiązań filtrujących powietrze jest filtr o wydłużonej żywotności, usuwający nieprzyjemne zapachy i oczyszczający powietrze. Filtr można myć, przez co czas jego użytkowania został znacznie wydłużony.