Na co zwrócić uwagę wybierając kocioł na gaz i olej?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Na co zwrócić uwagę wybierając kocioł na gaz i olej?

Odpowiedź eksperta: Wybierając kocioł w pierwszej kolejności należy poznać jego parametry techniczne aby wybrać rozwiązanie, które w największym stopniu odpowiada naszym potrzebom. Sprawdzonym rozwiązaniem są gazowe lub olejowe kotły kondensacyjne. Są one w pełni zautomatyzowane i bezobsługowe a dzięki procesowi kondensacji odzyskują energię cieplną z pary wodnej ulegającej skraplaniu. Pozyskiwanie ciepła z pary wodnej zmniejsza koszt eksploatacji nawet do 25% w porównaniu z kotłami konwencjonalnymi.

aktualizacja: 2018-06-20 08:16:35

Im wyższej klasy urządzenie, tym łatwiejsze i ekonomiczne jest jego użytkowanie. Kocioł gazowy ma funkcję płynnej regulacji mocy, a automatyczne dopasowanie parametrów spalanego gazu pozwala zminimalizować emisję szkodliwych substancji uwalnianych do atmosfery. Użytkując kocioł należy pamiętać o regularnej konserwacji, która daje gwarancję dłuższej sprawności urządzenia.

Ważne jest zarówno właściwe przygotowanie instalacji c.o. do sezonu grzewczego, jak i właściwe jej zabezpieczenie już po jego zakończeniu. Okres w którym nie eksploatujemy kotłów to dobry moment na dokonanie przeglądu połączeń elektrycznych, ponowne sprawdzenie szczelności przewodów spalinowych oraz przeprowadzenie konserwacji poszczególnych elementów czy niezbędnych napraw.

Pamiętajmy też, że automatyki kotłów gazowych czy olejowych przystosowane są do pracy w trybie automatycznym bądź ręcznym (przełączanie zima/lato). Po sezonie grzewczym możemy samodzielnie przestawić pracę urządzenia na tryb letni - przygotowanie tylko ciepłej wody.

Mariusz Frączek
Dyrektor Techniczny
WOLF TECHNIKA GRZEWCZA
fot. Wolf Technika Grzewcza

Dodaj komentarz

time image
time image
Poradnik Berrety - Kotły kondensacyjne
Poradnik Berrety - Kotły kondensacyjne
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2018

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny