Technologia przyszłości. Ogrzewanie bez emisji zanieczyszczeń

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Technologia przyszłości. Ogrzewanie bez emisji zanieczyszczeń

Marka Baxi Heating w Wielkiej Brytanii i Irlandii, która należy do spółki BDR Thermea zadeklarowała, że wprowadzi takie zmiany, aby jej urządzenia były neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla do końca 2030 r. Zobowiązała się również do stopniowego wycofywania ogrzewania o dużej emisji dwutlenku węgla, zapewniając, że każdy wytwarzany przez nią produkt od 2025 r. będzie kompatybilny z energią niskoemisyjną.

aktualizacja: 2020-12-16 05:38:08

Najpierw Wielka Brytania, a później Polska?

Zobowiązanie Baxi zbiega się z planem rządu Wielkiej Brytanii dotyczącym zielonej rewolucji przemysłowej, nakreślonym przez premiera Borisa Johnsona, obejmującym czystą energię, transport, przyrodę oraz innowacyjne technologie. Baxi Heating odgrywa znaczącą rolę na rynku ogrzewania mieszkaniowego i komercyjnego, dostarczając rozwiązania w zakresie ogrzewania i ciepłej wody do domów i firm w Wielkiej Brytanii. Jej zobowiązanie stawia go w samym sercu "transformacji grzewczej", która będzie kluczem do osiągnięcia celów klimatycznych Wielkiej Brytanii.

Naszą wizją jest bycie trwałym liderem w sektorze ogrzewania i ciepłej wody. Jesteśmy odpowiedzialni za walkę ze zmianami klimatycznymi nie tylko dla siebie, ale także dla przyszłych pokoleń. Dotyczy to zarówno produktów, które dostarczamy, jak i tego, jak działamy jako bardziej wydajna i świadoma ekologicznie firma - powiedziała Karen Boswell, dyrektor zarządzająca Baxi Heating.

Marka w Wielkiej Brytanii zobowiązała się do stworzenia w portfolio czystszych, bardziej ekologicznych produktów, które będą współpracować z paliwami o niskiej emisji dwutlenku węgla do 2025 r. - bezpośrednio z takimi, jak kotły wodorowe, pompy ciepła, inteligentne elektryczne ogrzewanie wody i sieci cieplne lub w postaci gotowych na wodór kotłów, które można przekonwertować po instalacji. To dobra wiadomość dla użytkowników w Polsce, bo zmiany te wkrótce dotrą też do naszego kraju, gdyż Baxi należy do spółki BDR Thermea, w której skład wchodzi również polska grupa De Dietrich oraz Sofath.

Wodór i pompy ciepła

Baxi Heating obecnie opracowuje i testuje jeden z pierwszych w Wielkiej Brytanii 100% kotłów wodorowych i ściśle współpracuje z rządem Wielkiej Brytanii, aby wypróbować inne technologie wodorowe i niskoemisyjne. Firma Baxi niedawno wprowadziła nową ofertę niskoemisyjnych pomp ciepła do swojego portfolio zrównoważonych produktów grzewczych, które będą kierowane na wiele rynków.

Firma powiązana:
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje