Falowniki hybrydowe Solplanet serii ASW H-T1

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Falowniki hybrydowe Solplanet serii ASW H-T1

Falowniki hybrydowe Solplanet serii ASW H-T1 o mocy 8, 10 i 12 kW mają dwa wyjścia EPS, które zapewnią bezpieczne awaryjne zasilenie domu podczas zaniku i wyłączeń prądu z sieci. Dzięki temu, urządzenia podłączone do naszej instalacji nie odczują przerwy w zasilaniu. Do takiego wyjścia możemy podłączyć np. lodówkę, alarm oraz niezbędne do życia urządzenia, wobec tego w przypadku przerw w dostawie prądu, tzw. blackout’u, stajemy się niezależni i nie potrzebujemy dodatkowego, hałaśliwego agregatu.

aktualizacja: 2022-04-22 08:15:35

Dodatkowo, hybrydy pozwalają na inteligentne zarządzenie wyprodukowaną energią, np. możemy w nocy wykorzystać energię wyprodukowaną w dzień. Polepsza nam się bilans energetyczny.

Falowniki hybrydowe Solplanet mogą pracować bez baterii jak zwykły falownik. W ten sposób zyskujemy możliwość rozbudowania naszej instalacji w przyszłości kupując tylko bank energii. Jest to dobre rozwiązanie jeśli chcemy środki finansowe na instalację PV rozłożyć w czasie.

Poza tymi walorami, falownik ma moduł Wi-Fi do bezprzewodowego połączenia z internetem i monitoring w chmurze, dając nam dostęp do danych z telefonu komórkowego gdziekolwiek jesteśmy.

www.solplanet.net

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!