Instalacja fotowoltaiczna do ogrzania domu? Sprawdź najlepsze rozwiązanie

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Instalacja fotowoltaiczna do ogrzania domu? Sprawdź najlepsze rozwiązanie

Odnawialne Źródła Energii są dziś zdecydowanie najpopularniejszym sposobem na pozyskiwanie energii elektrycznej, ponieważ jest to zarówno ekologiczne jak i ekonomiczne rozwiązanie. Instalacja fotowoltaiczna stała się obecnie czymś tak powszechnym, że coraz większa liczba osób zastanawia się nad montażem paneli PV. Warto podkreślić, że fotowoltaika w połączeniu z innymi rozwiązaniami może z powodzeniem ogrzać dom.

aktualizacja: 2022-04-22 05:05:51

NIEZALEŻNOŚĆ ENERGETYCZNA I NISKIE OPŁATY ZA OGRZEWANIE - ZALETY INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ

Na samym początku warto zauważyć, że fotowoltaika to przede wszystkim doskonała inwestycja, która zapewnia niskie rachunki za prąd. Dzięki temu rozwiązaniu opłacalna również staje się decyzja o elektrycznym ogrzewaniu domu. Przed erą powszechności paneli PV, elektryczne ogrzewanie domu było uznawane za bardzo drogi sposób zapewnienia ciepła. Wszelkie elektryczne rozwiązania grzewcze nie cieszyły się zbytnią popularnością. Transformacja energetyczna, która dokonuje się w tej dekadzie, wyraźnie pokazuje, że OZE stają się podstawą współczesnej energetyki. Dzięki niej ogrzewanie domu prądem staje się nie tylko wygodne, ale również ekonomiczne.

Jedną z głównych zalet instalacji fotowoltaicznej jest niezależność energetyczna, co w świetle ciągłych wzrostów cen energii elektrycznej, jest niezwykle istotne. Własna instalacja fotowoltaiczna zapewnia niskie opłaty za prąd, dlatego tak popularne jest łączenie paneli PV z rozwiązaniami, które pozwalają na efektywne i tanie ogrzewanie domu.

KOCIOŁ ELEKTRYCZNY JAKO DRUGIE ŹRÓDŁO CIEPŁA?

Kocioł elektryczny jest doskonałym, alternatywnym źródłem ogrzewania w gospodarstwie domowym. Dzięki instalacji fotowoltaicznej kocioł elektryczny zapewni niskim kosztem ciepłą wodę użytkową, a także ogrzewanie w całym domu. Bardzo interesującą opcją, która pomoże na stopniowe przejście na ogrzewanie w pełni elektryczne, jest podłączenie kotła elektrycznego do instalacji grzewczej w formie drugiego źródła ciepła.

Kocioł elektryczny jest urządzeniem, które bez problemu można wpiąć do istniejącej instalacji grzewczej. Wtedy będzie stanowił doskonałą alternatywę dla innych źródeł ciepła zarówno kotłów stałopalnych, pelletowych czy gazowych. Urządzenie może być źródłem ciepła w czasie produktywnej pracy instalacji PV. Podczas zimy pozwoli również wykorzystać nadwyżki energii uzyskanej w okresie letnim, a tym samym zmniejszyć koszty ogrzewania.

Należy również pamiętać, że od 1 kwietnia 2022 roku weszły w życie nowe zasady ustawy o OZE. Według nich dla użytkownika instalacji PV większe znaczenie będzie miało obecne zużycie niż wykorzystanie zmagazynowanej energii w późniejszym czasie. Jednak instalacje założone do 31 marca 2022 roku będą rozliczane na starych zasadach przez 15 lat.

KOTŁY ELEKTRYCZNE KOSPEL - SZEROKA GAMA URZĄDZEŃ ODPOWIADAJĄCA NA POTRZEBY UŻYTKOWNIKÓW

Kotły elektryczne Kospel świetnie nadają się do współpracy z instalacją fotowoltaiczną. Ich obsługa ogranicza się do ustawiania parametrów przy użyciu intuicyjnego sterownika z wyświetlaczem LCD.

Kospel ma w swojej ofercie zarówno kotły elektryczne ze sterowaniem pokojowym, jak i pogodowym. Sterowanie pogodowe pozwoli dopasować pracę kotła do temperatury panującej na zewnątrz. Jeśli w instalacji grzewczej nie posiadamy wymiennika c.w.u., Kospel oferuje kocioł elektryczny z wbudowanym wymiennikiem o pojemności 130 litrów. To rozwiązanie czyni z niego wielozadaniową centralę grzewczą umieszczoną w estetycznej obudowie.

Kotły elektryczne są przede wszystkim urządzeniami bezpiecznymi w użytkowaniu. Nie następuje w nich proces spalania, nie wytwarzają również żadnych szkodliwych substancji podczas pracy. Wygodę zapewnia sposób ustawienia parametrów i brak potrzeby magazynowania i uzupełniania paliwa grzewczego. Łatwość instalacji i niska cena inwestycyjna w porównaniu z innymi źródłami ciepła to kolejne cechy wyróżniające kotły elektryczne spośród innych urządzeń grzewczych. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie nie tylko w trosce o zmniejszenie kosztów ogrzewania. Stosując takie źródło ciepła, dbamy o środowisko oraz zdrowie nasze i naszych najbliższych.


KOSPEL Sp. z o.o.
Centrala: ul. Olchowa 1, 75-136 Koszalin
tel. 94 346 38 08
e-mail: info@kospel.pl
www.kospel.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje