System alarmowy a inteligentne sterowanie ogrzewaniem

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
System alarmowy a inteligentne sterowanie ogrzewaniem

Nowoczesne systemy alarmowe dbają nie tylko o bezpieczeństwo, lecz także komfort (m.in. termiczny) domowników. W sezonie grzewczym kluczowe jest utrzymanie odpowiedniej temperatury w taki sposób, aby stworzyć optymalne warunki, mając równocześnie na uwadze energooszczędność. Aby system mógł w pełni realizować to zadanie, wyposaż swoją instalację grzewczą w elektryczne zawory, zaś w pomieszczeniach zastosuj czujki temperatury.

Gdy wszystkie urządzenia będą pracowały w ramach jednej instalacji, centrala alarmowa będzie na bieżąco uzyskiwała informacje na temat temperatury w poszczególnych pokojach lub strefach, co umożliwi dostosowywanie tych wartości do Twoich oczekiwań.

Instalator może zaprogramować system tak, aby nie tylko dbał o utrzymanie stałej temperatury w konkretnych porach dnia, lecz również dopasowywał ją do aktywności domowników. Z chwilą opuszczenia domu, instalacja grzewcza może automatycznie przełączać się w oszczędny tryb ECO. Moc ogrzewania może wzrastać o wyznaczonych godzinach, np. przed powrotem domowników.

Do oszczędzania energii przyczynią się także czujki magnetyczne w oknach. Dzięki nim, centrala uzyska informację o otwarciu okna i wyłączy ogrzewanie, aby ciepło nie "uciekało" na zewnątrz.

Sterowanie ogrzewaniem odbywać się może nie tylko automatycznie. Manipulator dotykowy uprości uruchamianie nawet złożonych sekwencji zadań do zaledwie kilku dotknięć szklanego ekranu. Aplikacja mobilna zaś uczyni z Twojego smartfona lub tabletu miniaturowe centrum sterowania, dostępne w dowolnym miejscu oraz dogodnej chwili.

Porada firmy Satel

Dodaj komentarz

time image
time image
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje