Finansowanie nieruchomości energooszczędnej

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Finansowanie nieruchomości energooszczędnej

Czy kredyt dedykowany dla nieruchomości energooszczędnych jest bardziej korzystny od standardowego kredytu hipotecznego?

aktualizacja: 2021-04-20 07:53:08

Tylko kilka banków na rynku oferuje kredyty hipoteczne przeznaczone na finansowanie zakupu lub budowy nieruchomości energooszczędnej. Zwykle rzeczywiście mają one bardziej korzystne warunki od standardowych kredytów hipotecznych. Na przykład bank Credit Agricole proponuje kredyt "Zielony DOM" na zakup lub budowę domów o maksymalnej energochłonności 40 kWh/m2. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie tego kredytu, a dodatkowo stosuje obniżoną marżę. Dzięki temu miesięczna rata kredytu jest wyraźnie niższa, niż w przypadku kredytów standardowych.  

Na przykład dla 30-letniego kredytu na budowę domu jednorodzinnego w kwocie 500 tys. zł (wkład własny kredytobiorcy - 20 proc.), wysokość raty może być niższa nawet o około 80 zł miesięcznie. Trzeba jednak pamiętać, że wysokość rat może być różna, w zależności od kwoty kredytu, okresu kredytowania oraz rodzaju rat.

Warto dodać, że kredyt hipoteczny w Credit Agricole może dostać nie tylko klient zatrudniony na podstawie umowy o pracę, ale także osoby zatrudnione na podstawie umów cywilno-prawnych lub własnej działalności gospodarczej. Wstępną analizę finansową do kredytu można wykonać nie wychodząc z domu. Bank udostępnia w tym celu formularz klienta w wersji online.

Mariola Willmann,
Menedżer Zespołu Kredytu Hipotecznego w banku Credit Agricole
fot. pixabay.com

Dodaj komentarz

time image
time image
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA