Izodom jest dostawcą kompletnej technologii do budowy domów pasywnych i energooszczędnych. Oferuje produkty od fundamentu, aż po dach. Ma już ponad 19000 budynków referencyjnych w 42 krajach na 4 kontynentach. Może też pochwalić się tym, że sam król Maroko ma pałac zbudowany w tej technologii. Do najważniejszych wyróżnień firmy należą dyplom od Ministerstwa Środowiska RP, Departamentu Środowiska ONZ Caring for Climate oraz wyróżnienie Komisji Europejskiej dla "jednej z najlepszych technologii w branży budowlanej w całej UE".
Podczas Szczytu Klimatycznego COP23 Jakub Wójcik, wiceprezes Izodomu, wystąpi z prelekcją na temat "Ekonomicznych, ekologicznych rozwiązań dla wszystkich". Dzięki współpracy z departamentem polskiego MSZ marka przeprowadzi prezentację swoich unikalnych rozwiązań dla budownictwa, opracowanych wspólnie z Politechniką Łódzką, które pozwalają zmniejszyć koszty energii nawet 10-krotnie, przy kosztach budowy porównywalnych do cen domów tradycyjnych. Główną tajemnicą technologii jest zastosowanie bardzo grubej izolacji dachu i fundamentu oraz podwójnej izolacji ścian. Konstrukcja nośna to żelbetowa ściana dająca odporność między innymi na trzęsienia ziemi czy tąpnięcia górnicze.
Od 2020 roku dyrektywa UE nr 2010/31/EU zakłada, iż pozwolenia na budowę zostaną wydane tylko dla tych obiektów, które spełniają wymagania pasywności. W tym kontekście Izodom staje się nie tylko wartą uwagi ciekawostką z zakresu innowacji, ale i - a może przede wszystkim - ważnym kierunkiem rozwoju całej branży budowlanej. Pozostaje życzyć firmie ze Zduńskiej Woli dalszego rozwoju.