Jak wybrać domowe jacuzzi? 4 przydatne rady przed zakupem

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak wybrać domowe jacuzzi? 4 przydatne rady przed zakupem

Jacuzzi kojarzy Ci się z ofertą luksusowych hoteli i rajskimi wczasami? Nie musi to być jedyna opcja - w łatwy sposób możesz zamontować je także we własnym domu! Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę przy jego zakupie.

aktualizacja: 2020-08-11 11:35:29

Miejsce montażu jacuzzi

Pierwszą myślą, która pojawia się po podjęciu decyzji o zakupie jacuzzi, jest kwestia jego umiejscowienia. Dokonując wyboru pomieszczenia, powinieneś uwzględnić nie tylko plan domu czy swoje preferencje, ale i kwestie techniczne. O jakich konkretnie mowa?

Jedną z ważniejszych jest konstrukcja mieszkania. Należy bowiem pamiętać, że ciężar wanny z bąbelkami to nie tylko jej waga własna, ale także masa wody i przebywających w niej osób. Stąd często jest to kwestia nie tyle kilogramów, co ton. Wybierając pomieszczenie dla swojego jacuzzi, zwróć więc uwagę na to, aby strop był odpowiednio umocniony, a w razie potrzeby pomyśl o zamocowaniu dodatkowych wsporników. Oprócz tego przydatna okaże się bez wątpienia wiedza o przekroju kabli oraz ich lokalizacji i długości we wnętrzu.

Kształt jacuzzi

Kolejną ważną kwestią przy wyborze jacuzzi jest jego kształt. Czynnik ten ma istotne znaczenie nie tylko dla wystroju i dekoracji wnętrza, ale i dla organizacji domowego spa. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są prostokątne lub kwadratowe. Które sprawdzą się lepiej?

Dużo zależy od przestrzeni, jaką dysponujesz. Modele kwadratowe sprzyjają integracji w węższym gonie (do 4 osób). Prostokątne natomiast nadają się do większych pomieszczeń oraz dla większej liczby użytkowników. Jednocześnie zajmują jednak zdecydowanie więcej miejsca niż kwadratowe odpowiedniki, które dużo łatwiej wpasować w problematyczną przestrzeń. Podejmując decyzję o wyborze konkretnego kształtu, zwróć więc uwagę na wymiary pomieszczenia oraz sposób, w jaki pragniesz używać swojego jacuzzi. 

Wielkość jacuzzi z bąbelkami

Z kształtem jacuzzi powiązana jest również ściśle kolejna cecha, a konkretnie jego wielkość. Na jaką najlepiej się zdecydować? Co do zasady jacuzzi powinno mieć tyle miejsc, ile osób będzie z niego jednorazowo korzystać. Dobrym pomysłem jest więc dopasowanie ich do liczby domowników - dzięki temu stworzysz wyjątkową formę relaksu dla siebie i najbliższych. Jeśli jednak będziesz korzystał z jacuzzi indywidualnie, wybierz mniejszy, 3-osobowy model. Zaoszczędzisz w ten sposób miejsce we wnętrzu, zapewniając sobie dodatkowo przytulną, kameralną atmosferę wypoczynku.

Rodzaj hydromasażu

Już na etapie wyboru jacuzzi do domu powinieneś odpowiedzieć sobie na dwa zasadnicze pytania - do jakich celów chcesz go wykorzystywać oraz co chcesz dzięki niemu osiągnąć. Jest to o tyle istotne, iż warunkuje rodzaj hydromasażu, jaki najlepiej sprawdzi się w Twoim minibasenie SPA.

Jeśli zależy Ci głównie na relaksie i odprężeniu, wystarczające będzie jacuzzi o prostej formie i prostym hydromasażu. Jeśli jednak chcesz używać go pod kątem zdrowotnym, wybierz nieco bardziej profesjonalne modele. Świetnie sprawdzą się jacuzzi wyposażone w unikatowe programy wellness, pozwolą Ci nie tylko się zrelaksować, ale i zapewnią intensywny masaż ciała, zapewniając namiastkę wizyty u fizjoterapeuty (przykładowe modele jacuzzi znajdziesz na stronie marki Hydropool, światowego lidera w branży spa).

Anna Laskowska
www.hydropool.pl
Fot. Hydropool

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje