Jak wybrać domowe jacuzzi? 4 przydatne rady przed zakupem

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak wybrać domowe jacuzzi? 4 przydatne rady przed zakupem

Jacuzzi kojarzy Ci się z ofertą luksusowych hoteli i rajskimi wczasami? Nie musi to być jedyna opcja - w łatwy sposób możesz zamontować je także we własnym domu! Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę przy jego zakupie.

aktualizacja: 2020-08-11 11:35:29

Miejsce montażu jacuzzi

Pierwszą myślą, która pojawia się po podjęciu decyzji o zakupie jacuzzi, jest kwestia jego umiejscowienia. Dokonując wyboru pomieszczenia, powinieneś uwzględnić nie tylko plan domu czy swoje preferencje, ale i kwestie techniczne. O jakich konkretnie mowa?

Jedną z ważniejszych jest konstrukcja mieszkania. Należy bowiem pamiętać, że ciężar wanny z bąbelkami to nie tylko jej waga własna, ale także masa wody i przebywających w niej osób. Stąd często jest to kwestia nie tyle kilogramów, co ton. Wybierając pomieszczenie dla swojego jacuzzi, zwróć więc uwagę na to, aby strop był odpowiednio umocniony, a w razie potrzeby pomyśl o zamocowaniu dodatkowych wsporników. Oprócz tego przydatna okaże się bez wątpienia wiedza o przekroju kabli oraz ich lokalizacji i długości we wnętrzu.

Kształt jacuzzi

Kolejną ważną kwestią przy wyborze jacuzzi jest jego kształt. Czynnik ten ma istotne znaczenie nie tylko dla wystroju i dekoracji wnętrza, ale i dla organizacji domowego spa. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są prostokątne lub kwadratowe. Które sprawdzą się lepiej?

Dużo zależy od przestrzeni, jaką dysponujesz. Modele kwadratowe sprzyjają integracji w węższym gonie (do 4 osób). Prostokątne natomiast nadają się do większych pomieszczeń oraz dla większej liczby użytkowników. Jednocześnie zajmują jednak zdecydowanie więcej miejsca niż kwadratowe odpowiedniki, które dużo łatwiej wpasować w problematyczną przestrzeń. Podejmując decyzję o wyborze konkretnego kształtu, zwróć więc uwagę na wymiary pomieszczenia oraz sposób, w jaki pragniesz używać swojego jacuzzi. 

Wielkość jacuzzi z bąbelkami

Z kształtem jacuzzi powiązana jest również ściśle kolejna cecha, a konkretnie jego wielkość. Na jaką najlepiej się zdecydować? Co do zasady jacuzzi powinno mieć tyle miejsc, ile osób będzie z niego jednorazowo korzystać. Dobrym pomysłem jest więc dopasowanie ich do liczby domowników - dzięki temu stworzysz wyjątkową formę relaksu dla siebie i najbliższych. Jeśli jednak będziesz korzystał z jacuzzi indywidualnie, wybierz mniejszy, 3-osobowy model. Zaoszczędzisz w ten sposób miejsce we wnętrzu, zapewniając sobie dodatkowo przytulną, kameralną atmosferę wypoczynku.

Rodzaj hydromasażu

Już na etapie wyboru jacuzzi do domu powinieneś odpowiedzieć sobie na dwa zasadnicze pytania - do jakich celów chcesz go wykorzystywać oraz co chcesz dzięki niemu osiągnąć. Jest to o tyle istotne, iż warunkuje rodzaj hydromasażu, jaki najlepiej sprawdzi się w Twoim minibasenie SPA.

Jeśli zależy Ci głównie na relaksie i odprężeniu, wystarczające będzie jacuzzi o prostej formie i prostym hydromasażu. Jeśli jednak chcesz używać go pod kątem zdrowotnym, wybierz nieco bardziej profesjonalne modele. Świetnie sprawdzą się jacuzzi wyposażone w unikatowe programy wellness, pozwolą Ci nie tylko się zrelaksować, ale i zapewnią intensywny masaż ciała, zapewniając namiastkę wizyty u fizjoterapeuty (przykładowe modele jacuzzi znajdziesz na stronie marki Hydropool, światowego lidera w branży spa).

Anna Laskowska
www.hydropool.pl
Fot. Hydropool

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje