Jakiego masażu możemy oczekiwać w domowym centrum wellness?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
aktualizacja: 2018-11-09 11:12:00
Jakiego masażu możemy oczekiwać w domowym centrum wellness?

Odpowiedź eksperta: Hydromasaż, czyli kąpiel, podczas której strumienie wody lub pary pod ciśnieniem masują ciało - relaksują, dają uczucie odprężenia i lepsze samopoczucie, a także leczą.

W dostępnych rozwiązaniach technicznych stosowane są przede wszystkim trzy rodzaje hydromasażu: wodny, wodno-powietrzny oraz powietrzny.

 

Masaż wodny jest najbardziej klasyczny - ani delikatny, ani zbyt intensywny. Pobudza i poprawia ukrwienie skóry. Jest szczególnie polecany przy dolegliwościach mięśniowych. W takim urządzeniu woda krąży w układzie zamkniętym, a jej przepływ wymuszony jest przez pompę i kierowany w stronę dysz (zwanych potocznie jetami), rozmieszczonych w wannie, kabinie lub na panelu. Stamtąd, pod ciśnieniem, woda kierowana jest na określone punkty ciała.

 

Hydromasaż Jeśli do wody dopływającej do dyszy dołączymy powietrze, otrzymamy bardziej intensywny masaż wodno-powietrzny. Pompa wodna pobiera wodę przez ssak, a następnie wtłacza ją z powrotem do wanny przez dysze. Dmuchawa zaś kieruje powietrze do kanałów powietrznych. Dzięki zasysanemu powietrzu, przy tej samej ilości wody, uzyskuje się efekt zwiększenia siły strumienia wylatującego z dysz. Jest to najbogatsza wersja masażu, gdyż ciało masowane jest ze wszystkich stron.

 

Najdelikatniejszą odmianą masażu jest masaż powietrzny, zwany też perełkowym. Przy tym typie masażu powietrze może być wtłaczane w postaci drobnych pęcherzyków przez dysze lub przez perforowane dno wanny.

 

Nowym rodzajem masażu jest masaż falami ultradźwiękowymi. Ultradźwięki mają częstotliwość bezpieczną dla zdrowia. Podczas masażu wnikają one głęboko do wnętrza ciała, aż do warstw tkanek podskórnych i powodują kurczenie i rozszerzanie komórek. Taki masaż poprawia elastyczność tkanek i zapobiega nieestetycznym zmianom naskórka (np. cellulitisowi).

 

Na koniec wypada jeszcze dodać, że chociaż hydromasaż jest zalecany dla zdrowia, to muszą z nim uważać osoby z nadciśnieniem i chorobami serca. W takich wypadkach dobrze jest zasięgnąć opinii lekarza.

Redakcja BD
fot. otwierająca: L. Jampolska

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje