Kabina masażowo-parowa z wadliwym uszczelnieniem i zepsutym oświetleniem

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Kabina masażowo-parowa z wadliwym uszczelnieniem i zepsutym oświetleniem

Kabinę zamontowaliśmy sami. Ściany i brodzik uszczelniliśmy silikonem i to niedobre rozwiązanie – silikon zachodzi pleśnią i nie możemy się jej pozbyć. Wygląda paskudnie! - mówi Magda, Członkini Klubu Budujących Dom, która kabinę masażowo-parową użytkuje od 2009 r.

Łazienka rodzinna na poddaszu: 12 m2; wentylacja mechaniczna z rekuperatorem; woda czerpana z wodociągu i odprowadzana do kanalizacji; c.w.u. w zasobniku o poj. 100 l przygotowuje kocioł na gaz z sieci.

Kabina masażowo-parowa:

  • Ze szkła, wymiary 100 x 100 cm. 
  • Wyposażenie – 6 dysz masujących, słuchawka prysznicowa, generator pary, sauna, elektroniczny panel sterujący, oświetlenie LED, radio.

Decyzja: to mąż jest amatorem zamkniętych kabin, bo po prostu jest w nich ciepło. Marzyła mu się też sauna. To były priorytety dla kabiny, a kupiliśmy ją okazyjnie na Allegro. Rzeczywiście jest duża, jak na typowe natryski. Jest przez to bardzo wygodna, choć nie do końca spełnia nasze oczekiwania.

Na panelu sterującym łatwo zadaje się funkcje, np. generowanie pary, radio, oświetlenie Do osuszania szklanej kabiny właściciele używają ściągaczki do szyb, ale nie znaleźli sposobu na pozbycie się pleśni z silikonu, uszczelniającego styk ścian i brodziku.
Na panelu sterującym łatwo zadaje się funkcje, np. generowanie pary, radio, oświetlenie Do osuszania szklanej kabiny właściciele używają ściągaczki do szyb, ale nie znaleźli sposobu na pozbycie się pleśni z silikonu, uszczelniającego styk ścian i brodziku

Kabina masażowo-parowa - rady i przestrogi:

  • Kabinę zamontowaliśmy sami. Ściany i brodzik uszczelniliśmy silikonem i to niedobre rozwiązanie – silikon zachodzi pleśnią i nie możemy się jej pozbyć. Wygląda paskudnie! Ze względu na to i z powodu lekkiego przeciekania wody przez silikon, zaczynamy rozglądać się za podobną kabiną, ale z wyższej półki. Chcielibyśmy, żeby nowa działała jak należy, bo sam pomysł posiadania takiego hydromasażu jest dobry.

    Ja nie używam generatora pary i sauny, bo mam problemy z naczynkami, mąż od czasu do czasu je stosuje. Narzeka, że para wydziela niefajny zapach. Dom ma wentylację mechaniczną, więc rekuperator szybko odbiera parę z łazienki. Poza tym duża ilość pary skrapla się wewnątrz kabiny i ścieka do brodzika. Masaż igiełkowy działa, ale dla mnie to nic ciekawego. Głowice można łatwo skierować na pośladki, plecy i łopatki i regulować siłę masażu, czuje się wtedy słabsze lub mocniejsze kłucia.
     
    Podczas brania prysznica zawsze słuchamy radia. Bardzo nam to odpowiada i koniecznie musi być w następnym modelu. Szybko zepsuło się oświetlenie LED, być może przepaliły się tylko lampki. Woda z wodociągu osadza kamień na szklanych ścianach i na panelu, dlatego po każdym prysznicu od razu zbieramy wodę ściągaczką do szyb. Zamierzamy jednak zamontować zmiękczacz wody, bo nie radzimy sobie z kamieniem na deszczownicy. Szkoda, że nie można jej zdemontować, żeby wrzucić do jakiegoś płynu odkamieniającego.

Kabina masażowo-parowa - koszty:

  • kabina 1200 zł.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje