Tapetowe aranżacje salonu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Tapetowe aranżacje salonu
To sposób na metamorfozę wnętrza – tapetowanie salonu nie wymaga wielkich kwalifikacji ani przygotowań, nie wywoła też w domu rewolucji.

Rewolucyjne za to są nowe wzory tapet: ludowe wycinanki, koronki, wschodnie arabeski, kwiaty i liście, kropki, kurze stopki, paski i paseczki, kratki vichy, pepitki i szkockie... Grają kolorami, połyskiem i matem, mięsistą fakturą, aksamitną miękkością.

 

Bardzo trendy jest wykorzystanie dekoracyjnej tapety jako wielkoformatowego obrazu – na jednej ze ścian. Może to być ściana z kominkiem lub ta, przy której stoją meble wypoczynkowe. Albo po prostu najbardziej wyeksponowana. Taka „fragmentaryczność” pozwala uniknąć przesytu wyrazistością wzoru, a kontrast z monochromatycznym tłem silniej uwypukli jego urodę.

 

Florystyczne esy-floresy wspinają się na ścianę, jak jesienny winobluszczDzikie wino. Florystyczne esy-floresy wspinają się na ścianę, jak jesienny winobluszcz. Do tego skórzane meble i mięsisty „szczeciniasty” dywan, słowem – wytworny zespół (fot. Sztuka Beskidzka)

W kolekcji Bohémien firmy Arte znajdziemy tapety w kolorystycznych duetach, m.in. dąb i perła, krem i kamienna szarość, rubin i czerwień, srebro i bielPiękna tapeta-wycinanka o misternym wzorzeFlorystyczny wzór w postaci srebrzystego nadruku; tapeta z kolekcji Paper firmy Crowson
Jak adamaszek. W kolekcji Bohémien firmy Arte znajdziemy tapety w kolorystycznych duetach, m.in. dąb i perła, krem i kamienna szarość, rubin i czerwień, srebro i biel
(fot. Decodore)
Na Kurpiach. Piękna tapeta-wycinanka o misternym wzorze. Zada nieoczekiwanego szyku w nowocześnie eklektycznym salonie (fot. Finezja Studio)Modne srebro. Kwiaty na ścianach przeżywają renesans w każdej formie. Florystyczny wzór w postaci srebrzystego nadruku; tapeta z kolekcji Paper firmy Crowson (fot. Aranżer)

FototapetaFototapeta firmy Eijffinger, z wizerunkiem profilu wielkiej metropolii i cytatem ze słynnego filmu Martina Scorsese „New York, New York”
Duży format. Szokujące, urzekające, krzykliwe – fototapety wracają! Mówią o naszych pasjach i tęsknotach, jak ta, firmy Eijffinger, z wizerunkiem profilu wielkiej metropolii i cytatem ze słynnego filmu Martina Scorsese „New York, New York” (fot. Finezja Studio)

 

Agnieszka Rezler

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny