Tapetowe aranżacje salonu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Tapetowe aranżacje salonu
To sposób na metamorfozę wnętrza – tapetowanie salonu nie wymaga wielkich kwalifikacji ani przygotowań, nie wywoła też w domu rewolucji.

Rewolucyjne za to są nowe wzory tapet: ludowe wycinanki, koronki, wschodnie arabeski, kwiaty i liście, kropki, kurze stopki, paski i paseczki, kratki vichy, pepitki i szkockie... Grają kolorami, połyskiem i matem, mięsistą fakturą, aksamitną miękkością.

 

Bardzo trendy jest wykorzystanie dekoracyjnej tapety jako wielkoformatowego obrazu – na jednej ze ścian. Może to być ściana z kominkiem lub ta, przy której stoją meble wypoczynkowe. Albo po prostu najbardziej wyeksponowana. Taka „fragmentaryczność” pozwala uniknąć przesytu wyrazistością wzoru, a kontrast z monochromatycznym tłem silniej uwypukli jego urodę.

 

Florystyczne esy-floresy wspinają się na ścianę, jak jesienny winobluszcz Dzikie wino. Florystyczne esy-floresy wspinają się na ścianę, jak jesienny winobluszcz. Do tego skórzane meble i mięsisty „szczeciniasty” dywan, słowem – wytworny zespół (fot. Sztuka Beskidzka)

W kolekcji Bohémien firmy Arte znajdziemy tapety w kolorystycznych duetach, m.in. dąb i perła, krem i kamienna szarość, rubin i czerwień, srebro i biel Piękna tapeta-wycinanka o misternym wzorze Florystyczny wzór w postaci srebrzystego nadruku; tapeta z kolekcji Paper firmy Crowson
Jak adamaszek. W kolekcji Bohémien firmy Arte znajdziemy tapety w kolorystycznych duetach, m.in. dąb i perła, krem i kamienna szarość, rubin i czerwień, srebro i biel
(fot. Decodore)
Na Kurpiach. Piękna tapeta-wycinanka o misternym wzorze. Zada nieoczekiwanego szyku w nowocześnie eklektycznym salonie (fot. Finezja Studio)Modne srebro. Kwiaty na ścianach przeżywają renesans w każdej formie. Florystyczny wzór w postaci srebrzystego nadruku; tapeta z kolekcji Paper firmy Crowson (fot. Aranżer)

Fototapeta Fototapeta firmy Eijffinger, z wizerunkiem profilu wielkiej metropolii i cytatem ze słynnego filmu Martina Scorsese „New York, New York”
Duży format. Szokujące, urzekające, krzykliwe – fototapety wracają! Mówią o naszych pasjach i tęsknotach, jak ta, firmy Eijffinger, z wizerunkiem profilu wielkiej metropolii i cytatem ze słynnego filmu Martina Scorsese „New York, New York” (fot. Finezja Studio)

 

Agnieszka Rezler

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje