Jak prawidłowo doświetlić rośliny w ciemnym wnętrzu?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak prawidłowo doświetlić rośliny w ciemnym wnętrzu?

Rośliny w Twoim domu nie chcą rosnąć? Prawdopodobnie mają zbyt mało światła do rozwoju. To bardzo powszechny problem w naszych domach i mieszkaniach. Niedoświetlone wnętrze nie musi jednak zmuszać nas do życia bez roślin.

aktualizacja: 2021-09-29 11:58:40

Znana i ceniona marka Paulmann wychodzi naprzeciw tego typu problemom. W swojej ofercie ma designerskie oprawy oświetleniowe z serii NEORDIC oraz źródła światła z edycji GROW GREEN. Produkty te nie tylko podkreślą piękno każdego wnętrza, ale również pomogą utrzymać nasze rośliny w doskonałej kondycji. To idealne rozwiązanie dla osób, które mają mało światła dziennego w domu i do tej pory nie mogły za bardzo sobie pozwolić na uprawę jakichkolwiek roślin. Mając pod ręką oprawy z serii NEORDIC marki Paulmann już nie musimy już przejmować się tym problemem! Oprawa wisząca Neordic Lavea max 15W E27. Neordic Lavea dostępna jest w trzech kolorach.

W połączeniu z żarówką z serii Grow Green sprzyja wzrostowi roślin w pomieszczeniach. W abażurze zostały wkomponowane niepozorne szczeliny wentylacyjne, które zapewniają optymalną wentylację zastosowanego źródła światła. Dzięki subtelnemu wzornictwu lampa wisząca dopasowuje się do wielu stylów wnętrz. Zdecydowanym atutem tej oprawy jest uchylny reflektor, który można nakierować na roślinę. Neordic Lavea nadaje się również świetnie jako lampa wisząca przy łóżku czy biurku, np. do czytania.

Lampa wisząca Neordic Hilla
Do doświetlania roślin świetnie sprawdzi się również lampa wisząca Neordic Hilla. Jej uniwersalny, opływowy kształt sprawiają, że świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Jest dostępna w 3 kolorach: czarnym, stalowym oraz białym.
Neordic Fanja lampa stołowa to typowa oprawa oświetleniowa w stylu „Urban Jungle”, można ją łączyć ze wszystkimi oprawami Neordic, a także dobrać dowolne źródła światła. Można też zakupić ją w wersji wiszącej.
W bardzo podobnym stylu prezentują się modele: Neordic Tasja lampa wisząca oraz Neordic Tasja lampa podłogowa.

 

Oprawa Gesa Spotlight
Jeśli nie chcemy wiercić w ścianach, (bo np. wynajmujemy mieszkanie) warto wykorzystać stylowe oprawy mobilne na zacisk z klipsem, takie jak oprawa Gesa Spotlight. Powyższe modele opraw świetnie sprawdzą się jako światło kierunkowe, umożliwiające wyeksponowanie i doświetlenie roślin.
Źródł światła Paulmann z edycji GROW GREEN
Oprawy oświetleniowe w stylu „Urban Jungle” można łączyć nie tylko ze wszystkimi oprawami Neordic, ale można również do nich dobrać dowolne źródła światła. W tym wypadku idealnie sprawdzą się źródła światła Paulmann z edycji GROW GREEN.

Pamiętajmy, by zacząć oświetlać rośliny stopniowo: zaczynamy od 1-2 godzin dziennie i każdego dnia wydłużamy ten proces o godzinę. Jesienią i zimą rośliny doświetla się regularnie od 8 do 10 godzin dziennie. Jednocześnie nie można przesadzić, pamiętając że całodobowe doświetlanie zakłóci procesy fizjologiczne roślin, więc należy stworzyć roślinom tryb dnia i nocy.

Doświetlenie roślin - ekspert LŁ radzi.

Emilia Śledziona, Menadżer marki Paulmann w firmie LŁ

Dodaj komentarz

time image
time image
Jak zaplanować wygodną szafę?
Jak zaplanować wygodną szafę?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje