Poduszka powinna być dopasowana do pozycji, w jakiej śpimy

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Poduszka powinna być dopasowana do pozycji, w jakiej śpimy

Pozycja, którą preferujesz podczas snu, pomoże Ci wybrać odpowiednią poduszkę. Możesz preferować spanie na plecach, na boku lub na brzuchu - a do każdej z tych pozycji, inny kształt poduszki będzie odpowiednim.

aktualizacja: 2022-04-26 06:13:59

Nawet jeśli będziesz mieć najlepszy materac pod słońcem, ale na nim niewłaściwie dobraną poduszkę, to rano obudzisz się z bólem głowy i ze sztywną szyją. Dlatego optymalnym jest, by przy wyborze materaca myśleć również o odpowiedniej poduszce. Jeśli jednak już się tak stało, że oddzieliłeś od siebie oba te wybory - nie wszystko jeszcze stracone. Wystarczy, że wybierając nową poduszkę, będziesz pamiętać o właściwościach swojego aktualnego materaca. Kręgosłupowi odcinka szyjnego najbardziej odpowiada poduszka o takiej wysokości, aby głowa nie była zbytnio zadarta na wysokiej poduszce ani zbyt zgięta z powodu niewystarczającej grubości poduszki.

Większość z nas, mówiąc o poduszce, ma na myśli klasyczny, prostokątny kształt. Ten typ poduszki zazwyczaj jest odpowiedni dla wszystkich pozycji snu. Wypełnieniem dobrej jakości może być piana pamięciowa, puste włókno lub puch. Do spania na plecach najbardziej odpowiednie są poduszki anatomiczne (z dwoma falami), gdzie jedna fala jest lekko wyższa od drugiej. Taka poduszka daje podparcie dla linii tworzonej rzez głowę, kark i ramiona, dzięki czemu wyrównuje kręgosłup we właściwej pozycji i zapewnia tak warunki odpowiednie dla wyśmienitego snu.

Mniej tradycyjne poduszki przypominają swoim kształtem literę "U", w górnej części mogą być one uzupełnione o siateczkę, która pomaga ułożyć głowę i kark do najlepszej i najwygodniejszej pozycji. Te poduszki są odpowiednie do spania na plecach lub na boku. Unikalny kształt motyla - to poduszka z wycięciami po bokach; jest ona pierwotnie przeznaczona do spania na brzuchu, ale przystosuje się de facto do każdej pozycji snu. To właśnie sen na brzuchu jest specyficzny - poduszka do takiej pozycji snu powinna być niższa. Dopiero wtedy bowiem ułatwia ona oddychanie i pomaga utrzymać ciało w wyprostowanej pozycji bez deformacji szyjnego odcinka kręgosłupa. Dodatkowo zachwyci Cię niepowtarzalny wygląd i wyrafinowany design tej poduszki.

Prawidłowy wybór poduszki nie kończy się na wybraniu kształtu odpowiedniego dla swojej pozycji snu. Należy jeszcze dobrać właściwą wysokość i odpowiednie wypełnienie poduszki. Zalecamy, by wybrać poduszkę z piany pamięciowej lub materiału TEMPUR®, który najlepiej dopasuje się do kręgosłupa i doskonale wypełni przestrzeń w okolicy szyi.

A najważniejsza rada na koniec? Wypróbuj poduszkę przed zakupem, abyś był pewien, że dobrze wybrałeś. W sklepach sieci DlaSpania, profesjonalni doradcy ds. zdrowego snu pomogą Ci z wyborem i zaprezentują Ci szeroką gamę poduszek: o klasycznym kształcie oraz o kształcie nietradycyjnym, dla każdego znajdą właściwą poduszkę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta.

Porad udzielał mgr. Ondřej Bacík
Dyrektor Handlowy firmy DlaSpania

Dodaj komentarz

time image
time image
Jak zaplanować wygodną szafę?
Jak zaplanować wygodną szafę?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje