Firanki, zasłony, rolety i akcesoria - przegląd i ceny

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Firanki, zasłony, rolety i akcesoria - przegląd i ceny

Zasłony, firany, rolety pełnią praktyczne funkcje i tworzą w naszych domach estetyczny mikroklimat. Prezentujemy kilka przykładów nowoczesnych firanek, rolet i innych akcesoriów do dekoracji okien. Zobacz naszą galerię!

Przykładowe aranżacje dekoracji okiennych: firanki, zasłony rolety

Zasłona na taśmie, z podszewką, uszyta z tkaniny bawełnianej z kolekcji Tuileries
Zasłona na taśmie, z podszewką, uszyta z tkaniny bawełnianej z kolekcji Tuileries. Wym. 135 x 270 cm, cena 490 zł/szt. (fot. Almi Décor)
Grube zasłony uszyte z tkaniny Mayfair z kolekcji Metropolitan
Grube zasłony uszyte z tkaniny Mayfair z kolekcji Metropolitan. W składzie bawełna, len, poliester i wiskoza. (fot. Zimmer + Rohde)
Zasłony Agnes z miękkiej welwetowej tkaniny z kolekcji Pierre Cardin
Zasłony Agnes z miękkiej welwetowej tkaniny z kolekcji Pierre Cardin. Wym. 140 x 270 cm, cena 422 zł/szt. (fot. Eurofirany)
Zwiewne, lekko transparentne zasłony Dusk Rose manufaktury Lumio, uszyte z europejskiego lnu uprawianego tradycyjnymi metodami
Zwiewne, lekko transparentne zasłony Dusk Rose manufaktury Lumio, uszyte z europejskiego lnu uprawianego tradycyjnymi metodami. Len ten jest wykurczony, miękki i ma unikalną teksturę. Bardzo wytrzymały i pięknie się starzeje. Zasłony mają tunel do zawieszenia na drążku. Cena 690 zł. (fot. Gust Gust)
Zasłona na taśmie uszyta z poliestrowej tkaniny Glam Velvet w kolorze Aubergine
Zasłona na taśmie uszyta z poliestrowej tkaniny Glam Velvet w kolorze Aubergine. Przykładowe wymiary - szer. 130 cm, wys. 270 cm, cena 790-1070 zł. (fot. Almi Décor)
Firana Flora z połyskującej semiorganzy z zakładkami z gniecionej organtyny; kolekcja Evy Minge
Firana Flora z połyskującej semiorganzy z zakładkami z gniecionej organtyny; kolekcja Evy Minge. Mogą być uszyte na wymiar. Wym. 140 x 270 cm, cena 288 zł/szt. (fot. Eurofirany)
Zasłona Morelia na taśmie, len i poliester
Zasłona Morelia na taśmie, len i poliester. Wym. 130 x 270 cm, cena 1490 zł/szt. (fot. Almi Décor)
Zasłony zaciemniające w 95%, wykonane z tkanin o specjalnym splocie
Zasłony zaciemniające w 95%, wykonane z tkanin o specjalnym splocie. Wymiary zasłon 140 x 165 cm każda. Jasna z wzorem kosztuje 249 zł/2 szt., ciemnoszara - 199 zł/2 szt. (fot. Cellbes)
Wnętrze, w którym wykorzystano tkaniny z kolekcji Eden marki Jane Churchill
Wnętrze, w którym wykorzystano tkaniny z kolekcji Eden marki Jane Churchill. Zasłony uszyto z tkaniny Alexis Blue, wiskoza i len, szer. 139 cm. (fot. Colefax & Fowler)
Bawełniana roleta rzymska z tunelem na górze i na dole. Zasłony uszyto z tej samej tkaniny
Bawełniana roleta rzymska z tunelem na górze i na dole. Dostępna też w wersji czarnej. Wym. 100 x 100 cm, cena 49 zł. Zasłony uszyto z tej samej tkaniny, wym. 115 x 220 cm, cena 139 zł/2 szt. (fot. Cellbes)
Roleta rzymska Capri z mechanizmem sznurkowym, może być montowana do ściany lub sufitu
Roleta rzymska Capri z mechanizmem sznurkowym, może być montowana do ściany lub sufitu. Uszyta została z tkaniny bawełnianej Gardenia. Szer. 80 cm, dł. 170 cm, cena 209,90 zł. (fot. Dekoria)
Rzymska roleta woalowa Palermo do zawieszenia na karniszu
Rzymska roleta woalowa Palermo do zawieszenia na karniszu. Wysokość regulowana jest za pomocą mechanizmu sznurkowego. Uszyta z poliestru. Szer. 298 cm, cena 154,90 zł/szt. (fot. Dekoria)
Shuttersy Jasno zwane też okiennicami wewnętrznymi
Shuttersy Jasno zwane też okiennicami wewnętrznymi. Można je dopasować do każdego okna, bowiem produkowane są na wymiar. Lamele wykonywane są z lakierowanego drewna, ale w wersji do łazienki używa się też tworzywa ABS. Cena zależna jest od rodzaju i wymiarów i zaczyna się od 1690 zł/m². (fot. Jasno)
Rolety zaciemniające z kolekcji Disney&Velux Dobranoc, wykonane z trzech warstw tkaniny, z których jedna pokryta jest aluminiową powłoką
Rolety zaciemniające z kolekcji Disney&Velux Dobranoc, wykonane z trzech warstw tkaniny, z których jedna pokryta jest aluminiową powłoką. Zapewniają 99,9% zaciemnienia i redukują ilość przenikającego do wnętrza ciepła o 31%. Można je łatwo zamontować samemu. Cena od 375 zł. (fot. Velux)

Dodatki do osłon okiennych, czyli piękne drobiazgi

Przez wiele dekad uchodziły za zbędny relikt dawnych epok. Obejmy, chwosty i inne elementy służące ujarzmianiu zasłon i firan powracają w wielkim stylu. Najprostsze kupimy w markecie budowlanym, a najwspanialsze - z kryształków, jedwabiu i strusich piór - znajdziemy w atelier z tkaninami.

Upięcie do zasłon Celeste
Upięcie do zasłon Celeste, 149 zł, (fot. Laura Ashley)
Klamra magnetyczna Halo marki Umbra, 59 zł/2 szt., (fot. Calvado)
Cristal Wings - chwost z kogucim piórem
Cristal Wings - chwost z kogucim piórem, 144,64 zł/szt., (fot. Optant)
Chwost Cylinder z kryształkami
Chwost Cylinder z kryształkami, 76,38 zł/szt., (fot. Optant)

Kolekcje tkanin do wnętrz

Wiele renomowanych marek tworzy kolekcje tkanin do wnętrz. W ten sposób prezentują spójną koncepcję. Na zdjęciu jedna z propozycji marki Manuel Canovas. Wykorzystano tu tkaniny z kolekcji Park Avenue - Renoir (zasłony) i Rivoli (sofa, poduszki i fotele) - a także kilka z wielu dostępnych kolorów i wzorów. Każda z tkanin może być użyta do uszycia zasłon lub poszewek na poduszki oraz jako obicie mebli.

Przykładowa aranżacja salonu z wykorzystaniem kolekcji tkanin do wnętrz - propozycja marki Manuel Canovas
(fot. Manuel Canovas)

Zautomatyzowane karnisze do zasłon i firan

Okazuje się, że nowoczesność i funkcjonalność to cechy, które mogą dotyczyć także karniszy do zasłon i firan. Dobrym przykładem są karnisze elektryczne, nieocenione w przypadku dużych okien. Zapewniają ciche i płynne przesuwanie żabek za pomocą pilota lub włącznika ściennego. Nowoczesność ma także bardziej efektowne oblicze. Na rynku dostępne są estetyczne osłony do karniszy, wyposażone w oświetlenie LED, pełniące jednocześnie rolę oświetlenia bocznego.

Karnisz elektryczny oraz pilot firmy Somfy
Karnisz elektryczny oraz pilot firmy Somfy (fot. Somfy)
Listwa oświetleniowa do karnisza firmy Creativa by Cezar
Listwa oświetleniowa do karnisza firmy Creativa by Cezar (fot. Creativa by Cezar)
Listwa oświetleniowa do karnisza firmy Mardom
Listwa oświetleniowa do karnisza firmy Mardom (fot. Mardom)

Artykuł pochodzi z numeru specjalnego "Budujemy Dom - Wnętrza 2019"

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Jak zaplanować wygodną szafę?
Jak zaplanować wygodną szafę?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje