Trwały wybór do wymagających wnętrz. Dobieramy listwę przypodłogową

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Trwały wybór do wymagających wnętrz. Dobieramy listwę przypodłogową

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając listwy do biura, hotelu czy innego intensywnie użytkowanego wnętrza? Liczy się wytrzymałość produktu, specjalne rozwiązania funkcjonalne i łatwy montaż. Czasami konieczne są też odpowiednie atesty. Jak więc dokonać właściwej decyzji? Podpowiada Natalia Polakowska, projektantka marki VOX.

aktualizacja: 2021-03-29 10:54:19

Jakie listwy najlepiej wybrać do intensywnie użytkowanej przestrzeni, takiej jak biuro, salon usługowy czy domowy przedpokój?

Listwa przeznaczona do intensywnie użytkowanego pomieszczenia musi być przede wszystkim odporna na działanie wilgoci i zanieczyszczeń, zarysowania oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Dlatego kluczowe jest z jakiego materiału ją wykonano.

W ofercie VOX mamy np. listwy Espumo produkowane w technologii Kerracore, która wykonana jest w 80% z recyklatów. W produkcji wykorzystujemy specjalnie tworzywo polimerowe uszlachetnione dodatkami mineralnymi. O jego wytrzymałości najlepiej świadczy fakt, że w tej technologii produkujemy również materiały elewacyjne Kerrafront czy okładziny ścienne Kerradeco.

Materiał z którego wykonano listwy Espumo sprawia, że nie chłonie ona wody z żadnej ze stron, a w efekcie się nie wypacza. Nie tylko nie nasiąka wilgocią z pomieszczenia, ale też tą, którą emitują ściany czy podłoga. Dlatego świetnie sprawdzi się przy montażu w mieszkaniach deweloperskich, w których ściany oddają wilgoć jeszcze przez jakiś czas po oddaniu do użytku.

Pomieszczenia mieszkań na wynajem albo pokoi hotelowych narażone są na częste uszkodzenia mechaniczne. Na co warto zwrócić uwagę wybierając produkt do tego konkretnego zastosowania?

We wnętrzach tego typu estetyka jest tak samo kluczowa, jak parametry techniczne. W hotelach czy mieszkaniach na wynajem świetnie sprawdzą się listwy wykonane z MDF-u, który jest materiałem bardzo trwałym i łatwym w pielęgnacji. Możliwość szybkiego montażu i demontażu docenią inwestorzy, którzy będą mogli przeprowadzić remont albo proste odświeżenie wielu pokoi naraz.

Wykonane z MDF-u listwy Evera marki VOX montowane są na klej, bez użycia jakichkolwiek narzędzi - łatwo więc zastąpimy nimi stare, wysłużone listwy. Wybór kilkunastu dekoracyjnych form i dodatkowych akcesoriów wykończeniowych sprawia, że sprawdzą się zarówno w pokojach, jak i przestrzeniach wspólnych.

Wykonane z MDF-u listwy Evera marki VOX
Wykonane z MDF-u listwy Evera marki VOX

Przyjrzyjmy się teraz biurom: to przestrzeń, w której listwy zwykle pełnią dodatkową rolę?

Listwy nie tylko maskują dylatacje, ułatwiają sprzątanie i podkreślają estetykę pomieszczenia. Stanowią też ważny element przy organizacji biurowej przestrzeni. Często za listwami ukrywamy różnego rodzaju okablowanie. O ile w domach coraz częściej korzystamy np. z internetu bezprzewodowego, to w biurach ze względu na bezpieczeństwo i efektywność transmisji danych, kable nadal są w użyciu. Lepszym rozwiązaniem są więc listwy takie jak Estilo od VOX, które są wyposażone w specjalną komorę - w razie potrzeby wystarczy wyjąć osłonkę, by dostać się do schowanych za nią przewodów.

Czy listwy, które stosujemy w domach zawsze możemy też wykorzystywać we wnętrzach publicznych albo miejscu pracy?

Generalnie listwy przypodłogowe stosowane w domu można z powodzeniem wykorzystywać w większości wnętrz użyteczności publicznej czy w biurze. Wyjątek stanowią miejsca ze zbiorowym żywieniem, szpitale i miejsca w których przebywają dzieci, czyli żłobki albo przedszkola. W takich wnętrzach jesteśmy zobligowani, by wybierać produkty z odpowiednimi atestami higienicznymi - w przypadku listew VOX takim produktem są listwy z kolekcji Estilo. Zostały one przebadane na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym pod kątem stosowania w wymienionych przeze mnie wnętrzach i uzyskały niezbędne pozwolenia. Dzięki temu, bez obaw możemy je stosować w najbardziej wymagających pomieszczeniach. 

Listwy z kolekcji Estilo marki Vox
Listwy z kolekcji Estilo marki Vox
Natalia Polakowska projektantka marki VOX

Natalia Polakowska
projektantka marki VOX

Dodaj komentarz

time image
time image
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje