Jak powinien być wykonany betonowy podjazd do garażu?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: minutę
Jak powinien być wykonany betonowy podjazd do garażu?

Chciałbym zrobić betonowy podjazd do garażu. Jak powinien być wykonany, by nie pękał i nie łuszczyła się jego powierzchnia? Jak powinna w związku z tym być wykonana podbudowa i jak wykonać dylatacje?

aktualizacja: 2011-04-27 06:29:22
Podjazd do garażu najczęściej wykańcza się kostką brukową, bo to rozwiązanie trwałe i stosunkowo łatwe do wykonania
Podjazd do garażu najczęściej wykańcza się kostką brukową, bo to rozwiązanie trwałe i stosunkowo łatwe do wykonania (fot. Poltau)

Odpowiedź eksperta: Betonowanie podjazdu do garażu nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż jego powierzchnia, jeśli nie zostanie dodatkowo zabezpieczona, będzie stale pyliła. Ze względu na konieczność utworzenia dylatacji dzielących nawierzchnie na pola o wymiarach nie większych niż 2 × 3 m należy też liczyć się z wykruszaniem się krawędzi, jak też „klawiszowaniem” poszczególnych płyt pod wpływem wysadzin mrozowych.

 

Oczywiście wszystkie te negatywne zjawiska można ograniczyć wykonując odpowiednio grubą podbudowę, grubą warstwę betonu i utwardzenie powierzchniowe, ale koszty będą znacznie wyższe niż przy wyłożeniu podjazdu kostką brukową. Dodatkowym atutem nawierzchni z kostki jest też łatwość ewentualnych napraw.

Redakcja BD

Zdaniem naszych Czytelników

time image

21 Wrz 2019, 08:57

 

time image

25 Gru 2018, 22:51

3 godziny temu, Gość Tp napisał: Dokładnie tak jak pisze Pan powyżej. W USA wszystkie podjazdy są tak wykonanie z betonu jako najpraktyczniejsze i najtańsze i najtrwalsze rozwiązanie. Ale Polska to kostka brukowa koniecznie czerwona z jakimś obrzydliwym wzorem na środku. ...

time image

Gość Tp

25 Gru 2018, 19:24

Dokładnie tak jak pisze Pan powyżej. W USA wszystkie podjazdy są tak wykonanie z betonu jako najpraktyczniejsze i najtańsze i najtrwalsze rozwiązanie. Ale Polska to kostka brukowa koniecznie czerwona z jakimś obrzydliwym wzorem na środku. Smutne to.

time image

Gość mako

18 Wrz 2013, 19:01

Widać, że autor tzw. expert nie zna sie na technologii. Może ten tzw. ekspert powinien pojechać do USA. Tam 90% podjazdów i ścieżek jest wykonanych z betonu

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Jak dbać o trawnik po zimie?
Jak dbać o trawnik po zimie?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny