Basen - duży czy mały?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Basen - duży czy mały?

Wymiary basenu zależą od powierzchni, jaką możemy na niego przeznaczyć oraz liczby osób, które będą korzystały z kąpieli.

aktualizacja: 2022-08-22 11:28:39

Baseny prywatne służą zazwyczaj do jednoczesnej kąpieli dwóm - czterem osobom. Z tego względu najkorzystniejsze wymiary to od 4×6 m do 6×12 m, przy głębokości ok. 1,5 m.

Natomiast jeśli chcielibyśmy skakać z niskiej trampoliny, wtedy basen musi być głębszy - 2-2,5 m. Najlepiej pogłębić go tylko w tym miejscu, w którym będzie się skakało do wody.

Basen z trampoliną w ogrodzie
W miejscu zamontowania trampoliny głębokość basenu musi być dużo większa niż w pozostałej części (fot. Polder)

Zawsze bowiem trzeba pamiętać, że im większy i głębszy basen, tym więcej wody potrzeba do jego napełnienia. Tę wodę z kolei trzeba filtrować i uzdatniać, a to wymaga zastosowania odpowiedniej ilości środków chemicznych i energii elektrycznej. Basen o wymiarach 5x10 m jest o prawie 50% droższy w eksploatacji od basenu o wymiarach 4x8 m.

Redakcja BD
fot. otwierająca: Wodex

Zdaniem naszych Czytelników

Gość Zbyszek z Wałbrzycha

16 Oct 2009, 10:13

Nie wiem czy ktoś może mi doradzić w temacie basenów \przeciwprądowych\,gdzie można zmniejszyć nieckę basenową do minimum i pływać \pod prąd\z regulowaną prędkością strumienia wody. pensjonat@hm.pl

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Budowa basenu w ogrodzie
Budowa basenu w ogrodzie
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!