Basen - duży czy mały

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: minutę
Basen - duży czy mały

Wymiary basenu zależą od powierzchni, jaką możemy na niego przeznaczyć oraz liczby osób, które będą korzystały z kąpieli. Baseny prywatne służą zazwyczaj do jednoczesnej kąpieli dwóm – czterem osobom. Z tego względu najkorzystniejsze wymiary to od 4×6 m do 6×12 m, przy głębokości ok. 1,5 m.

Basen
 fot. Wodex

Natomiast jeśli chcielibyśmy skakać z niskiej trampoliny, wtedy basen musi być głębszy – 2 – 2,5 m. Najlepiej pogłębić go tylko w tym miejscu, w którym będzie się skakało do wody. Zawsze bowiem trzeba pamiętać, że im większy i głębszy basen, tym więcej wody potrzeba do jego napełnienia.

 

Tę wodę z kolei trzeba filtrować i uzdatniać, a to wymaga zastosowania odpowiedniej ilości środków chemicznych i energii elektrycznej. Basen o wymiarach 5x10 m jest o prawie 50% droższy w eksploatacji od basenu o wymiarach 4x8 m.

Redakcja BD

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Zbyszek z Wałbrzycha

16 Paź 2009, 08:13

Nie wiem czy ktoś może mi doradzić w temacie basenów \przeciwprądowych\,gdzie można zmniejszyć nieckę basenową do minimum i pływać \pod prąd\z regulowaną prędkością strumienia wody. pensjonat@hm.pl

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Budowa basenu w ogrodzie
Budowa basenu w ogrodzie
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje