Dlaczego warto rozważyć zastosowanie szarego styropianu przy ocieplaniu budynku?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: minutę
Dlaczego warto rozważyć zastosowanie szarego styropianu przy ocieplaniu budynku?

Odpowiedź eksperta: Nie bez powodów szare płyty styropianowe cieszą się od lat ogromną popularnością. Jednym z nich są rosnące wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej przegród budowlanych. Regulacje mają na celu ograniczenie zużycia energii, a co za tym idzie redukcję kosztów związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem budynku.

aktualizacja: 2019-07-15 11:21:42

Szary styropian oferuje bardzo dobry (tj. niski) współczynnik przewodzenia ciepła λ. Pozwala on osiągnąć ten sam poziom oporu cieplnego (izolacyjności termicznej) jak styropian biały, przy odpowiednio mniejszej jego grubości. Inwestorzy decydują się na szare płyty styropianowe, również dlatego, że w porównaniu do białych płyt EPS, pozwalają zredukować grubość warstwy termoizolacyjnej nawet o 30%.

Należy również wspomnieć, że odznaczają się także bardzo dobrym stosunkiem ceny do poziomu deklarowanego współczynnika przewodzenia ciepła. Najczęściej stosowane są one do izolacji termicznej ścian zewnętrznych w systemie ETICS, podłóg na gruncie, stropodachów pełnych i wentylowanych, tarasów i balkonów czy stropów poddasza nieużytkowego, czyli wszędzie tam, gdzie zależy nam na najlepszych parametrach termoizolacyjnych przegrody przy możliwie najmniejszej jej grubości.

mgr inż. Grzegorz Jędra
Doradca Techniczny
AUSTROTHERM Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Ocieplenie domu styropianem
Ocieplenie domu styropianem
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny