Dlaczego warto rozważyć zastosowanie szarego styropianu przy ocieplaniu budynku?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Dlaczego warto rozważyć zastosowanie szarego styropianu przy ocieplaniu budynku?

Odpowiedź eksperta: Nie bez powodów szare płyty styropianowe cieszą się od lat ogromną popularnością. Jednym z nich są rosnące wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej przegród budowlanych. Regulacje mają na celu ograniczenie zużycia energii, a co za tym idzie redukcję kosztów związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem budynku.

aktualizacja: 2019-07-15 11:21:42

Szary styropian oferuje bardzo dobry (tj. niski) współczynnik przewodzenia ciepła λ. Pozwala on osiągnąć ten sam poziom oporu cieplnego (izolacyjności termicznej) jak styropian biały, przy odpowiednio mniejszej jego grubości. Inwestorzy decydują się na szare płyty styropianowe, również dlatego, że w porównaniu do białych płyt EPS, pozwalają zredukować grubość warstwy termoizolacyjnej nawet o 30%.

Należy również wspomnieć, że odznaczają się także bardzo dobrym stosunkiem ceny do poziomu deklarowanego współczynnika przewodzenia ciepła. Najczęściej stosowane są one do izolacji termicznej ścian zewnętrznych w systemie ETICS, podłóg na gruncie, stropodachów pełnych i wentylowanych, tarasów i balkonów czy stropów poddasza nieużytkowego, czyli wszędzie tam, gdzie zależy nam na najlepszych parametrach termoizolacyjnych przegrody przy możliwie najmniejszej jej grubości.

mgr inż. Grzegorz Jędra
Doradca Techniczny
AUSTROTHERM Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Ocieplenie domu styropianem
Ocieplenie domu styropianem
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje