Jaki rodzaj styropianu zastosować do konkretnych przegród w budynku?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jaki rodzaj styropianu zastosować do konkretnych przegród w budynku?

Odpowiedź eksperta: Ze względu na rosnące wymagania dotyczące energooszczędności istotne jest, aby używać styropianów o jak najniższej lambdzie, dlatego też coraz większą popularnością cieszą się styropiany na bazie grafitowego surowca, który powoduje, że współczynnik przewodzenia ciepła (λ) osiąga w płytach Yetico nawet 0,030 [W/(m.K)].

aktualizacja: 2017-06-08 06:45:39

Produkty te, przy zachowaniu tej samej grubości co płyty standardowe, umożliwiają uzyskanie do 30% lepszej termoizolacji. Oznacza to, że grafitowe styropiany przy niższych grubościach ocieplają dom równie skutecznie jak płyty białe.

 

Dlatego też Yetico rekomenduje termoizolację płytami grafitowymi wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. To produkty uniwersalne, doskonale sprawdzające się w termoizolacji podłogi, fasady, czy też dachu. W praktyce grafitowym styropianem można ocieplić wszystkie przegrody domu.

 

Dodatkowym parametrem oprócz lambdy, branym pod uwagę przy termoizolacji przegród narażonych na działanie wody i wilgoci, takich jak fundamenty, tarasy, dachy odwrócone czy cokoły, jest obniżona chłonność wody. W produktach Yetico nie przekracza ona 1–2%. Występuje ona w styropianach wykonanych z hydrofobowego surowca, który hamuje wnikanie wody do wnętrza płyty.

 

Na szczególną uwagę zasługują produkty Yetico takie jak – AQUA czy AQUA PASSIVE – które wykonane są metodą automatową. To znaczna różnica jakościowa w stosunku do płyt ciętych, których struktura jest naruszona, co w konsekwencji sprawia, że produkty te silniej chłoną wodę.

inż. Michał Piotrkowski
Doradca techniczny
Yetico S.A.
fot. Yetico

Dodaj komentarz

time image
time image
Izolacja dachu wełną przy nierównych krokwiach
Izolacja dachu wełną przy nierównych krokwiach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny