Schöck Isokorb XT - nowa generacja łączników termoizolacyjnych
Nowy produkt stanowi odpowiedź firmy na nieustannie rosnące wymagania inwestorów w zakresie energooszczędnych wyrobów i technologii stosowanych w budynkach.
Twórcom Schöck Isokorb® XT udało się poprawić właściwości termoizolacyjne produktu o 30%, a izolacyjność akustyczną o ok. 50% w porównaniu do poprzednich modeli. Stało się to możliwe m.in. dzięki zastosowaniu elementu izolacyjnego o grubości 120 mm, w którym po raz pierwszy wykorzystano materiał izolacyjny neopor. Jego cechą jest lepsza absorpcja promieniowania cieplnego wewnątrz materiału, dzięki czemu daje on dodatkową izolację termiczną.
Doskonałą sprawność termoizolacyjną Schöck Isokorb® XT udało się także osiągnąć dzięki użyciu w produkcie:
Oprócz wysokiej efektywności energetycznej Schöck Isokorb® XT charakteryzuje się także doskonałymi właściwościami w zakresie izolacji akustycznej, i to bez dodatkowych wykładzin pływających na balkonach czy w podcieniach. Osiągnięcie tej cechy stało się możliwe dzięki specjalnej konstrukcji i optymalizacji materiałów. Niewielka masa produktu ułatwia jego montaż na budowie i umożliwia sprawną obróbkę.
|
Działanie łącznika balkonowego polega na termicznym oddzielaniu poszczególnych elementów konstrukcji przez co następuje redukcja mostków cieplnych. Jednocześnie Schöck Isokorb® XT pełnieni rolę elementu nośnego budowli. Dzięki tym funkcjom jego zastosowanie w balkonach zwiększa komfort mieszkania i pozwala na uniknięcie takich strat budowlanych, jak:
Łącznik balkonowy Schöck Isokorb? XT, jako pierwszy produkt firmy, otrzymał od niemieckiego Instytutu Domów Pasywnych (Passivhaus Institut) certyfikat „Konstrukcji o zredukowanej ilości mostków termicznych”. Dzięki temu może być on z powodzeniem stosowany także w balkonach domów pasywnych.
Projektanci i deweloperzy zainteresowani otrzymaniem dokumentacji technicznej lub dodatkowych informacji na temat nowej generacji Schöck Isokorb® XT mogą kontaktować się z firmą Schöck pod nr. telefonu (22) 533 19 17 lub pod adresami mailowym , .
Firma powiązana: Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa