Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Austrotherm ponownie przekazuje 50 tysięcy złotych Grupie Jurajskiej GOPR

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Austrotherm ponownie przekazuje 50 tysięcy złotych Grupie Jurajskiej GOPR

Ratownicy Grupy Jurajskiej GOPR otrzymają 50 000 złotych, które przeznaczą na realizację celów statutowych. Jest to efekt przedłużenia współpracy między wiodącym producentem styropianu, firmą Austrotherm a ratownikami. Środki finansowe zostaną przeznaczone min. na poprawę jakości akcji ratunkowych, szkolenia i edukację młodzieży, remonty sprzętu ratującego życie oraz rozbudowę stacji ratunkowej.

aktualizacja: 2020-08-31 06:05:00

Postępując w zgodzie z kluczowymi wartościami - troską o bezpieczeństwo i ochronę środowiska, firma Austrotherm przedłużyła z Grupą Jurajską GOPR umowę dotyczącą współpracy. Przekazane środki finansowe pomogą ratownikom w codziennej walce o ludzkie życie.

Dobro wraca. Warto pomagać w trudnym czasie pandemii

Obecnie, w niełatwym czasie pandemii, na biznesie spoczywa duża odpowiedzialność, a łącząc siły można uczynić wiele dobrego. Turystyka górska cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tym bardziej, że w związku z licznymi obostrzeniami związanymi z COVID-19, większość Polaków zrezygnowała z wakacji poza granicami kraju na rzecz górskich eskapad i wycieczek. Wzmożony ruch turystyczny sprzyja niefortunnym zdarzeniom, do których przyczynia się również brawura, czy nieodpowiednie przygotowanie fizyczne. Dzięki dodatkowym funduszom Goprowcy będą mogli edukować młodzież pod kątem bezpieczeństwa w górach, jak i przeprowadzić niezbędne remonty sprzętu oraz rozbudować stację w Podlesicach.

Austrotherm razem z ratownikami GJ GOPR poprawia bezpieczeństwo na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej - to praca z sercem

Firma Austrotherm od 2017 roku wspólnie z ratownikami GJ GOPR prowadzi kampanię społeczną "Twoje serce jest dla nas ważne" (www.austrotherm.pl/twojeserce) , która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej - malowniczym i atrakcyjnym turystycznie regionie Polski. W tym czasie firma przekazała ponad 150 000 złotych finansując zakup ultralekkich przenośnych defibrylatorów AED, w które wyposażeni są ratownicy podczas akcji ratunkowych.

Wsparła także projekt "Serce Jury", który pozwolił na rozmieszczenie urządzeń AED w kluczowych dla bezpieczeństwa turystów miejscach:

  • na Zamku w Olsztynie,
  • Jaskini Głębokiej,
  • Dolinie Będkowskiej,
  • zamku Pilcza,
  • Ogrodzieńcu.

Od lewej: Anna Śpiewak, Prezes Zarządu Austrotherm Sp. z o.o., Robert Pilarczyk, Naczelnik Grupy Jurajskiej. Jerzy Płonka, Wiceprezes Zarządu Austrotherm Sp. z o.o.

Przeznaczając środki finansowe i wyposażając ratowników górskich w nowoczesny sprzęt ratunkowy spółka Austrotherm adresuje pomoc do wszystkich, którzy aktywnie spędzają czas na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej mając nadzieję, że okazane wsparcie stworzy bezpieczne warunki rodzinom, młodzieży i dzieciom podczas wycieczek krajoznawczych.

Na zdjęciu otwierającym: Od lewej: Anna Śpiewak, Prezes Zarządu Austrotherm Sp. z o.o., Robert Pilarczyk, Naczelnik Grupy Jurajskiej.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zalety wełny mineralnej
Zalety wełny mineralnej
9 mocnych stron LAMBDA MEGA WHITE
9 mocnych stron LAMBDA MEGA WHITE
Dlaczego szary styropian czasami odpada od fasady?
Dlaczego szary styropian czasami odpada od fasady?
Dlaczego słońce wypala dziury w szarym styropianie?
Dlaczego słońce wypala dziury w szarym styropianie?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje