Nowość! Cienka izolacja refleksyjna Aluthermo® QUATTRO

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Nowość! Cienka izolacja refleksyjna Aluthermo® QUATTRO

Aluthermo® QUATTRO to bardzo cienka izolacja refleksyjna, która doskonale sprawdza się w dociepleniach remontowanych budynków, jak i w nowych projektach. Jest pierwszym, wieloodbiciowym systemem izolacji wielowarstwowej w całości zgrzanym termicznie.

aktualizacja: 2019-11-14 06:43:02

W odróżnieniu od tradycyjnych materiałów izolacyjnych, Aluthermo® QUATTRO nie spowalnia ujścia energii, ale odbija ją, jak lustro. Dzięki swojej 1 cm grubości, rozwiązuje bardzo częsty problem dociepleniowy, związany z niewielką ilością miejsca na izolację. Składa się łącznie z 7 warstw materiału: czterech warstw czystego, polerowanego aluminium, dwóch warstw suchego powietrza oraz 1 warstwy pianki polietylenowej, odpowiedzialnej za elastyczność materiału.

Kolejną korzyścią z zastosowania Aluthermo® QUATTRO, poza oszczędnością miejsca i możliwością efektywnego zaizolowania np. okien połaciowych, jest prostota jej montażu. Izolację montuje się bardzo prosto i bardzo szybko. Wystarczy, za pomocą zszywek przymocować materiał bezpośrednio do krokwi w miejsce paroizolacji. Bardzo ważne jest, aby izolacja z Aluthermo® QUATTRO była wykonana szczelnie. Mechaniczny montaż produktu nie spowoduje jej przemieszczenia się. Przy jednym procesie aplikacji, uzyskujemy kompletny system paroizolacji i termoizolacji, co przekłada się na obniżenie kosztów ocieplenia w stosunku do tradycyjnych systemów.

Dodatkowo warto wspomnieć, że Aluthermo® QUATTRO jest materiałem odpornym na wodę i promieniowanie UV, zachowując niezmienne parametry izolacyjności przez długie lata. To odpowiedź na pytania tych, którzy szukają komfortowego chłodu latem i ciepła zimą, bez zbędnej utraty energii cieplnej, tak często spowodowanej np. mostkami termicznymi.

Aluthermo® QUATTRO, które produkowane jest w Belgii, poza dociepleniem dachów i ścian, bardzo często wybierane jest również do izolacji podłóg, nadproży okiennych czy hal namiotowych.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zalety wełny mineralnej
Zalety wełny mineralnej
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje