Drzwi wewnętrzne Hörmann

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
aktualizacja: 2017-11-13 10:41:18
Drzwi wewnętrzne Hörmann

Drewniane drzwi wewnętrzne firmy Hörmann wyróżniają się przede wszystkim szczegółami konstrukcyjnymi. Budowa drzwi została tak opracowana, by wzmocnić najważniejsze elementy, takie jak rama czy ościeżnica. Wzmocnienie ramy płyty drzwiowej wykonane zostało z pełnej płyty wiórowej o szerokości 80 mm po stronie zawiasów i zamka. To gwarantuje większą stabilność i wytrzymałość skrzydeł drzwiowych.

Ościeżnice natomiast produkowane są ze stabilnego rdzenia o grubości 25 mm i opaski standardowo z najwyższej jakości płyty MDF. Takie wykonanie gwarantuje stabilność ich kształtu, zapobiega też zarysowywaniu na zaokrągleniach opaski. Melaminowa powłoka od wewnętrznej strony rdzenia ościeżnicy chroni ponadto przed przenikaniem wilgoci ze ściany do ościeżnicy, a jej szorstka powierzchnia zapewnia lepszą przyczepność pianki montażowej.

Wytrzymała konstrukcja gwarantuje bezpieczeństwo. Zapewnia je też wyposażenie drzwi w blachę zaczepową, mocowaną na sześć wkrętów. Osadzone w wyfrezowanym zagłębieniu zaczepy są zlicowane z płaszczyzną i przykręcane do rdzenia drewnianej ościeżnicy przez metalowe opaski hakowe.

Nie tylko konstrukcja, ale także powierzchnia drewnianych drzwi wewnętrznych Hörmann jest wyjątkowo wytrzymała. Powierzchnia Duradecor powstaje w specjalnym procesie produkcji, w którym trzy warstwy - okleina dekoracyjna, nośnik i płyta wierzchnia - są poddawane działaniu wysokiego ciśnienia i razem sprasowane. Ta technologia gwarantuje praktyczną nierozerwalność połączenia materiałów i lepszą jakość wykończenia niż dostępne na rynku laminaty. Powierzchnia jest niemal tak wytrzymała, jak blaty kuchenne: odporna na ścieranie, uderzenia i wysoką temperaturę oraz wyjątkowo łatwa w pielęgnacji. Jednocześnie zapewnia ona mnogość wariantów aranżacyjnych. Oferowana jest bowiem w kolorze białym, jasnoszarym i antracytowym oraz w okleinie, która zarówno w wyglądzie, jak i dotyku doskonale imituje drewno.

Drzwi wewnętrzne Hörmann zamówić też można w kilku innych rodzajach powierzchni. Mogą to być forniry z naturalnego drewna, a także wysokiej jakości lakierowane powierzchnie w różnych kolorach.

Firma powiązana:
HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny